Zabrałeś się właśnie do rozliczania PIT-a? Zobacz, jak mnóstwo dobrego możesz zrobić!

Jeżeli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, z pewnością powinieneś przeczytać nasz artykuł - niestety nie dowiesz się dzisiaj z niego, jak zapłacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej istotnej rzeczy - jak spowodować, aby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech, równocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.


firma - wyobrażenie
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego
Napisał: NOAA Photo Library
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przekazuj 1% swego podatku na szczytne cele


Jeśli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci możliwość przekazania równowartości jednego procenta całego naliczonego od Ciebie podatku na dowolne szczytne cele. Dzisiaj obiektem takiego podarunku może być właściwie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się zatem, na co konkretnie chciałbyś przekazać pieniądze, a później sprawdź, jaki numer KRS powinieneś wpisać w PIT-a - praktycznie każda organizacja pożytku publicznego ma przypisany taki numer- polecana organizacja pożytku publicznego.


Co na tym stracisz?


Odpowiedź jest niesamowicie prosta - nic! Jeśli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz jakiej fundacji chcesz przekazać pieniądze, i tak zostaną one pobrane - z tą jedynie różnicą, że wtedy zostaną przekazane prosto do budżetu państwa jak pozostały podatek.

Uważasz, że niniejszy post jest absorbujący? Kliknij oprócz tego ten ważny link (http://www.mojekonferencje.pl/ryn/hotel-zamek-ryn) - to bardzo warte uwagi źródło informacji na opisywany temat.

Nie ma zatem najmniejszych przeciwwskazań - oczywiście od 1 podatku właściwie żadna fundacja nie wzbogaci się nadto, jednakże gesty wielu osób dobrej woli mogą zadziałać naprawdę wiele-


obrazeczek - firma
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co na tym zyskujesz?


W tym wypadku odpowiedź także jest bajecznie prosta - wielką satysfakcję, iż możesz komuś pomóc. To wprawdzie procent 1 podatku Twojego, jednak nawet w takich przypadkach warto go przekazywać - dla Ciebie oczywiście będzie to ogromna radość, nie wspominając już o podopiecznych konkretnej fundacji. Właściwie jedyny problem może być z wyborem organizacji, na którą chcesz przekazać gotówkę - można przecież wybrać zaledwie jedną. To zdecydowanie nigdy nie będzie prosty wybór właściwie dla nikogo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:21:38
Tagi: IT, organizacja, przychody, dochody

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo