Dlaczego należy pamiętać o zobowiązaniach względem fiskusa?

Zarówno osoby podejmujące pracę zarobkową jak i przedsiębiorcy mają określone zobowiązania w stosunku do urzędu skarbowego. Chodzi przede wszystkim o dostarczenie stosownych deklaracji w wyznaczonym terminie. Typy dokumentów oraz daty są regulowane przepisami prawa.


Wszyscy przedsiębiorcy mają w obowiązku przekazać swoim pracownikom deklaracje o ich całorocznych dochodach. Chodzi o nasze całoroczne rozliczenie PIT. Przedsiębiorcy na przekazanie nam dokumentu mają czas do dwudziestego-ósmego lutego.

Jeżeli omawiany wątek niezwykle Ci odpowiada, to żeby uzyskać kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź do oferty (https://www.workservice.pl/praca/gostyn/) i kliknij tu.

Nawet jeżeli nie dotrzymają zobowiązania, warto samemu przypilnować, by informacja do nas trafił . Bez względu na to czy pracodawca udostępni nam rozliczenie PIT (zobacz wypełnij pit 37) czy nie, jesteśmy zobowiązani rozliczyć się z fiskusem. Z kolei przedsiębiorcymuszą to zrobić do 30 kwietnia. Istnieją również przykłady, które podlegają odmiennym datom, ale przeciętnego pracownika dotyczy data ostatniego kwietnia. Wszystkim osobom pracującym, które podejmują pracę w pełnym wymiarze przysługuje dzień wolny za święto w sobotę. Kiedy pracodawca powinien przyznać dzień wolny za święto w sobotę?
pit
Napisał: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pracodawca sam wskazuje nam dzień wolny za święto, ale musi on mieścić się w danym okresie rozliczeniowym. Prawo do dnia urlopu za święto posiadają także Ci pracownicy, którzy akurat w tym dniu byli na L4. Właściciele firm świadczący usługi budowlane VAT to, z punktu widzenia Skarbówki, specjalna grupa działalności (rozliczenie pit). Chodzi tutaj o moment powstania zobowiązania podatkowego, który pojawia się w momencie wystawienia faktury. Niezależnie od tego czy przedsiębiorca otrzymał pieniądze za usługę czy nie, jeżeli wystawił FV ma obowiązek przekazania podatku. Usługi budowlane VAT to dość problematyczne zagadnienie, toteż prowadząc tego typu działalność należy skorzystać z rady doradców podatkowych.


Urząd Skarbowy drobiazgowo rozlicza wszystkich podatników. Należy więc pamiętać o dotyczących nas dokumentach i terminach (czytaj o vacie na usłgi budowlane). Należy także być w w tym temacie dokładnym, ponieważ nie tylko nieuregulowany podatek, ale również nadpłata może wywołać poważne skutki prawne i finansowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:39:49
Tagi: VAT, przychody, doradcy podatkowi

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo