Chryzantema i jej różne oblicza

Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, zwykle kojarzona ze stratą i melancholią. A jednak w Azji chryzantema jest symbolem radości, zdrowia i dostatku. W Kraju Kwitnącej Wiśni Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego spożywa się wino zrobione z tych kwiatów. Musimy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, gdyż te „złote kwiaty” są szalenie efektowne, pogodne i mało wymagające co do warunków glebowych. Zastosowanie tych kwiatów jest bardzo szerokie. Możemy rozweselać nimi stoły, parapety okienne, obdarować solenizantów i sadzić w ogrodach.

chryzantema czerwona
Napisał: 10班 億載
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chryzantema to kwiat, który jest w stanie wytrzymać w wazonie nawet 3 tygodnie. Tworząc bukiet zestawiajmy dwie lub trzy odmiany o kwiatach różnej wielkości, lecz w pasujących do siebie kolorach. Może to być biel i zieleń (zainteresuj się czym jest wycinanie drzew w Warszawie) albo żółty i herbaciany. Pastelowy bukiet będzie lekki i delikatny.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej p.p.h.u. magnat na ten wątek - informacje będą zapewne niezwykle wciągające, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Niepotrzebne są jakiekolwiek dodatki, ponieważ kwiaty są najważniejsze. Na zewnątrz, do pojemników wybieramy zwykle okazy o kształcie regularnej kuli, mocno obsypane kwiatami. Tarasy i schody przed drzwiami ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości, tworzącymi regularne kule.Dobrze jest jednak dla oryginalnego efektu wkomponować inne formy, np. krzaczaste, które możemy ustawić w rdzawo-pomarańczowych kompozycjach z innymi gatunkami roślin których nam nie brak jesienią. Długo będą zdobiły nasze domostwa ponieważ chryzantemy gorącymi barwami ogrzewają nasze serca do pierwszych przymrozków.

chryzantemy
Napisał: Tanya Hart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny, są to najpopularniejsze kwiaty, które stawiamy na cmentarzach (w doniczce mogą stać do 1,5 miesiąca) - chryzantemy z Praszki. Zwyczaj ten stał się już rodzimą tradycją: tydzień przed dniem Wszystkich Świętych, można zakupić różne rodzaje chryzantem doniczkowych. Wtedy warto przechowywać je na balkonie lub w ogrodzie, a na noc wstawiać kwiaty do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju.Dzisiejsi ogrodnicy potrafią przyspieszyć zakwitanie chryzantem w dowolnym czasie stosując dodatkowe zbiegi, np. wydłużając lub skracając dzień. Z tego powodu możemy cieszyć się urodą chryzantem przez cały rok, nie tylko w listopadzie - .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:47
Tagi: kwiaty, Chryzantema, bukiet

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo