Jak ochronić nasz ogród przed czworonogim ulubieńcem?

Obecnie mamy rozstrzygnięcie, estetyczne a także bardzo skuteczne problemu z uciekinierami - psami, lub też uciekinierami - kociakami. Można bowiem od jakiegoś czasu dostać (również w necie) tzw. niewidoczne ogrodzenie dla psa.


Co to jest oraz jak funkcjonuje postaram się w skrócie zilustrować w tym tekście. O ile Państwo do tej pory nie słyszeli o powyższym
Psiak
Napisał: Eselsmann™
Na podstawie: http://www.flickr.com
fenomenalnym wynalazku ułatwiającym nam żywot a naszym ulubieńcom zapewniającym wolność, nieodzownie przeczytajcie niniejszy artykuł o współczesnych ogrodzeniach, których w ogóle nie widać. Niewidoczne ogrodzenie dla psa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają kłopoty z własnymi czworonogami. Dzięki niemu możliwym jest zdyscyplinowanie psa, bez odbierania mu swobody i ruchu na wolnym wybiegu. Zasada, na której funkcjonuje taki zestaw nie jest skomplikowana. W ziemi układa się drut antenowy, wygradzając tym samym teren, na jakim ma poruszać się zwierzak.

Psisku wkłada się obróżkę z mikro elektryzatorem i od tego momentu posiadamy już kontrolę
Pani z psem
Napisał: Nan Palmero
Na podstawie: http://www.flickr.com
nad naszym pieseczkiem. Obszar jaki grodzimy podzielony jest na 2 sfery, na strefę ostrzegawczą oraz część zakazaną. Piesek wchodząc do pierwszej sfery, zaczyna słyszeć dźwięki uprzedzające wydawane przez obróżkę . W momencie, gdy pies zlekceważy ów znak, przekroczy ustaloną przez nas granicę i wkroczy do obszaru zakazanego, obróżka wyda znak dźwiękowy wraz z niedużym bodźcem elektrycznym, przekonując go do powrotu. Wypada zaznaczyć, iż impuls nie czyni psiakowi dużego bólu, jednak jest jednocześnie wystarczający, by czworonóg wycofał się. Psisko ogromnie szybko wyszkoli się poruszać jedynie po wskazanym obrębie.

Dużą zaletą takiego rozwiązanie jest to, iż wszelakie parametry jak moc bodźca czy wielkość strefy zakazanej i ostrzegawczej, można dowolnie dostosowywać przy pomocy radia. Montując niewidoczne ogrodzenie dla psa mamy możliwość nie tylko udaremniać ucieczkę naszemu pupilowi poza ustaloną część ogrodu, ale też uchronić nasze rabatki lub też pozostałe zagrożone rozkopaniem czy "podlaniem" przez pieska cenne miejsca. Tego typu ogrodzenia z powodzeniem używać mogą również posiadacze kotów jak też wszystkich pozostałych zwierząt domowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:02:10
Tagi: ogrodzenia