Jakie umiejętności musi mieć kandydat na miejsce kierownika do spraw logistyki?

Czy wiesz, że do niedługiego czasu żadna szkoła wyższa nie miała specjalnego wydziału, jaki powinien uczyć specjalistów ds. koordynacji działań? Na tym stanowisku zatrudniano zatem osoby o jak najbardziej zbliżonych kwalifikacjach oraz odpowiednim doświadczeniu.


Transport i logistyka
Napisał: Luke Lawreszuk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Osoby, które nie miały kierunkowego wykształcenia, powinny były posiadać m.in.

Gdy uznasz, że warto poznać więcej danych powiązanych z omawianą tu problematyką, zerknij na źródło (https://biurospolki.pl/) - w tamtym miejscu przeczytasz analogiczne zagadnienia.

doświadczenie w funkcjonowaniu własnej firmy, w działaniu buchalterii i były zatrudniane na stanowisku o nazwie logistics manager. Aktualnie dużo uczelni o profilu ekonomicznym oferuje studia podyplomowe z zakresu koordynacji działań. Taki menedżer jest zatrudniany w różnorodnego typu korporacjach z branży spedycyjnej, FMCG lub na przykład produkcyjnej. Do jego obowiązków należałoby nadzór nad pionami logistyki. Posiada to bardzo duże znaczenie w korporacjach międzynarodowych, w których niezbędna jest koordynacja wszechstronnie pojętych działań.
Obecnie absolwenci tego typu kierunków bez najmniejszego problemu znajdą pracę u tzw. operatorów logistycznych, jacy szukają absolwentów z udokumentowanym wykształceniem w kierunku transportu czy gospodarki magazynowej. U nich to właśnie wspomniani absolwenci poznają najnowocześniejsze systemy organizacją siatki transportu. Tam też nowi członkowie personelu dostaną szansę zdobycia doświadczenia we wdrażaniu oraz nadzorowaniu różnorodnych zamysłów logistycznych (od strony jakości jak i kosztowej).


W zakres obowiązków takiego menedżera wlicza się między innymi projektowanie oraz sterowanie projektami logistycznymi na obszarze całego kraju oraz Starego Kontynentu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:50:29
Tagi: czas, dokument, studia, pracownicy, systemy