Które kursy warto ukończyć? O ambicji nieukierunkowanej słów parę

O rozwoju osobistym trąbią wszyscy tak bardzo, iż coraz to więcej osób ma chrapkę na zwiększenie własnych kompetencji.


Jest to cudowny trend, jaki pozwala na wewnętrzny rozwój a także – co tak samo ważne – stabilizację .
Matka z dzieckiem
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu


Nie ukrywajmy, iż jest to szczególnie ważne dla dam, jakie mają tu trochę gorszą sytuację niż mężczyźni. Jakiego rodzaju kursy warto zrobić, ażeby być finansowo zabezpieczoną, aktywną kobietą, bez względu na wiek? Przede wszystkim pośród naszych rodziców, dziadków, ale także części „młodszego pokolenia” dominuje pogląd, iż jedynie po stronie pracodawcy leży rozszerzanie kompetencji pracobiorcy. W związku z tym, niektórzy mają „dobrych chlebodawców” (duże firmy), jakie inwestują w własnych pracobiorców, pozostali jednak mają tych gorszych, pozostają na przegranej pozycji a ich wspinaczka na drabinę kariery jest liczona tylko stażem – po kilku latach na jakimś stanowisku mamy względnie szansę na nowe oraz dodatkowe kilkaset złotych w portfelu. Nawet jeśli pracujesz na etacie, nie oznacza to, że nie możesz w siebie zainwestować – nawet gdy pracodawca nie uzna Twoich podniesionych kompetencji awansem (czy też będzie chciał je wykorzystać), łatwiej Ci będzie zmienić pracę na bardziej wartościową.


Jakie kursy (zobacz korepetycje matematyka koszalin) wskazane jest zrobić pracując na etacie? Na pewno takie, które poszerzą Twoje umiejętności branżowe dla przykładu kursy dla fizjoterapeutów, ale i wzmacniające cechy miękkie, a także naukę języków obcych.
Ukończone studia nie zapewniają nam zatrudnienia, rynek modyfikuje się zanadto szybko, żeby 5-letni program kształcenia potrafił podołać temu wyzwaniu. Powinniśmy zatem bezustannie się dokształcać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:45:22
Tagi: program, rynek, PRacownik