Jakimi zaletami się cechują konsolidacyjne kredyty, z jakiego powodu warto o nich pomyśleć aby zmniejszyć swoje zobowiązania.

Jeszcze do niedawna kredyty bankowe wcale nie były trudne do otrzymania. Starczyło pochwalić się dowodem osobistym, poinformować o swoich zarobkach i można było dostać faktycznie sporą kwotę. Jednak tego typu dostępność kredytów sprawiła także, że niektórzy zaczęli wpadać w spiralę zadłużenia.
Następny produkt można było łatwo dostać, więc się go brało, bez przemyślenia, jak się wszystko spłaci. I okazywało się nagle, że tych debetów, kredytów i rat do spłacania robiło się tak dużo, że coraz ciężej je było wszystkie płacić, a zobowiązania zaczynały pochłaniać niemałą część dochodów. Wielu ludzi jest również w tego typu sytuacji, że wzięło kredyt, gdy warunki nie były zbyt korzystne. W rezultacie ich kredyty są po prostu kosztowne, ponieważ mają wysoki poziom oprocentowania.
kredyt
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obu tych przypadkach można pomyśleć o bardzo wygodnym rozwiązaniu w celu zmniejszenia wysokości rat, którym jest kredyt konsolidacyjny Takie kredyty cieszą się obecnie coraz większą popularnością wśród klientów, ponieważ faktycznie mogą pozwolić na spore zredukowanie miesięcznych obciążeń. A w niejednym przypadku będą również dawać duże oszczędności w końcowych kosztach wszystkich zaciągniętych pożyczkach, szczególnie jeżeli ich zabezpieczeniem będzie hipoteka.Kredyty konsolidacyjne są popularne z paru istotnych powodów. Przede wszystkim zmniejszają wysokość zobowiązań co miesiąc, czasami dość znacznie. Niekiedy wiąże się to z przedłużeniem spłaty całości, dzięki czemu można będzie sprawniej zarządzać swoimi wydatkami. Poza tym po konsolidacji do spłacania będzie tylko jedna rata w miesiącu, a nie parę w różnych terminach. Po pierwsze łatwiej wówczas o niej pamiętać, a poza tym lepiej jest kontrolować swoje wydatki. Co ważne, przy tego typu kredytach da się konsolidować różne zobowiązania. Będą to więc nie tylko jakieś inne kredyty i pożyczki gotówkowe, lecz również linie debetowe i karty kredytowe. Dzięki temu można w jednym kredycie łączyć parę różnych produktów, a wszystko zakończone tylko jedną ratą (zobacz odnośnik) do zapłacenia. Banki oferują obecnie dwa typy kredytów konsolidacyjnych, różniących się pomiędzy sobą maksymalnym okresem spłaty i wielkością odsetek.
Przy mniejszych kwotach klienci częściej wybierają kredyt bez żadnego zabezpieczenia, za to przy większych zobowiązaniach do konsolidacji dużo bardziej będzie się opłacał będzie kredyt na hipotece nieruchomości. Przede wszystkim można będzie dostać dużo dłuższy okres kredytowania, nawet do dwudziestu pięciu lat. Poza tym, że zabezpieczenie stanowi jakaś nieruchomość, to oprocentowanie tego typu produktów będzie znacznie niższe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:34:54
Tagi: karty kredytowe, kredyt, hipoteka, zarobki, kwota, kredyty bankowe, produkty kredytowe, Konsolidacyjne kredyty, linie debetowe