Soki z naturalnych roślin i ich działanie na zdrowie

Od dawna wiadome jest, że otaczające ludzi substancje naturalne miewają wykorzystanie w lecznictwie. Praktycznie od zawsze żyli ludzie profesjonalnie zajmujący się zbieraniem różnego rodzaju roślin i robieniem z nich na przykład lekarstw.


polecany sklep
Napisał: Premium Rosa
Na podstawie: https://ekoj.pl
Na dzień dzisiejszy trend ten stopniowo powraca i nawet zyskuje na popularności. Na chwilę obecną obserwuje się bowiem stosunkowo szeroko występujący powrót do natury, mający przejawy w rozmaitych kwestiach – w tym właśnie w tendencjach w lecznictwie.

Różnorodne rośliny i zioła mogą być przyrządzane na najróżniejsze sposoby. Ponadto wbrew temu co dużej liczbie osób kojarzy się z lekami i innymi tego typu substancjami, leki na bazie ziół wcale nie muszą posiadać przykrego, gorzkiego smaku. Z ziół na chwilę obecną wytwarzane są na przykład słodycze. Charakterystycznym rodzajem tego typu preparatów są soki. Coraz więcej osób na całym świecie regularnie pije soki z naturalnych substancji i bardzo chwali sobie ich działanie. Wybór pod tym względem jest bardzo szeroki, istnieje jednak grupa takich ziół, które ze względu na swoje właściwości wybierane są szczególnie chętnie.

Pokrzywa – dla części ludzi chwast, dla niektórych cenny skarb
Większości osób pokrzywa kojarzy się wyłącznie z zarastaniem ogródków i rabat jak również z nieprzyjemnym w skutkach bezpośrednim kontaktem z tą rośliną. W rzeczywistości sok z pokrzywy (produkty Premium Rosa), jak również sporo innych przetworów wykonuje się w wielu domach, a także w zakładach produkcyjnych. Tego typu sok jest aktualnie dostępny na szeroką skalę, dla niektórych osób wręcz prościej jest kupić gotowy sok niż na własną rękę go przygotowywać. Zakres działania pokrzywy jest bardzo szeroki, można obserwować wpływ tej rośliny praktycznie na cały organizm.


Rokitnik – niezbyt rozpoznawalny, niezwykle dobroczynny
Niewielka liczba osób wie o tym, że rokitnik, krzew o zbawiennym działaniu na ludzki organizm, rośnie przykładowo w Polsce. Jest to krzew o łatwych do rozpoznania pomarańczowych owocach, gdzie właśnie te owoce odznaczają się pożytecznymi właściwościami. Roślina ta wykorzystywana jest zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce, wiele osób wierzy, że ma właściwości odmładzające. Sok z rokitnika pity regularnie może pomóc w zachowaniu zdrowej i jędrnej skóry na dłużej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:07:02
Tagi: zioła, zdrowie, soki

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo