Typy reklamy typu outdoor. Jak je wykonać? Czy opłaca się w nie zainwestować?

reklama outdoorowa łączy się z wielkim rozmiarem, współczesnymi nośnikami, a nawet niestandardowymi podejściami. Obejmuje ona obszerne spektrum mediów – od aktywnych (mieniące się blaski) do biernych (plakat).
Sytuowana bywa na ulicy, w punktach użyteczności publicznej jak też w środkach komunikacji miejskiej. Jest to przekaz reklamowy, jaki różni się od pozostałych nośników. Reklama outdoorowa – w przeciwieństwie do reklam nadawanych w mediach – nie dąży do przekazania jak największej liczby informacji. Jej celem jest zapewnienie prędkiej identyfikacji produktu. Czasami przesył – żeby zakorzenić się w świadomości - ogranicza się do podania jednego słowa, przykładowo nazwy firmy. I to nieraz wystarcza, aby łączyć konkretny towar z jego logotypem. Reklama zewnętrzna, ażeby była skuteczna, musi zatem obejmować minimum słów i maksimum elementów ekspresywnych- zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem. Mało tego, w przypadku reklamy typu outdoor, wykorzystuje się zasadę stopniowego napięcia – czyli zaczęcia kampanii od komunikatu, jaki ciekawi, nęci swoją tajemniczością. Kolejne reklamy muszą być spójnym rozwinięciem pierwszego, aż do końcowego komunikatu będącego rozwiązaniem zagadki.


polska
Na podstawie: pixabay.com


Aktualnie technika zapewnia wprost nieograniczone możliwości kreacji reklamy typu outdoor.

Podoba Ci się ten temat? Przejdź zatem do następnego wątku i zweryfikuje jakie dodatkowe źródło (https://trzysosny.eu/) było naszą inspiracją. Przyjemnej lektury!

Outdoor, w dzisiejszych czasach, to już nie jedynie zwykłe billboardy Katowice z zadrukowaną ofertą.
Pojawiły się przykładowo trójwymiarowe, lub „wystające” poza billboard fragmenty (2 bądź 3D) bądź nadruki typu day&night (dostrzegalne w nocy i w przeciągu dnia), natomiast dzięki cyfrowym nośnikom lub rzutnikom mamy możliwość wyświetlenia reklamy na budynkach, deptaku, a nawet na zachmurzonym niebie. Obecnie billboardy Gdynia możemy zobaczyć wszędzie- .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:34:22
Tagi: logo, reklama, produkt

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo