W jaki sposób dbać o pupila? Kilka praktycznych rad

Wiele osób marzy o tym żeby mieć w domu zwierzaka. Może to być kot lub pies, lub chociażby chomik. Wszystko jest zależne od tego jakie mamy warunki i możliwości. Czy mamy czas na to ażeby parę razy dziennie iść na spacer z psem. Czy też sporo czasu spędzamy w pracy i możemy sobie pozwolić na zwierzaka, jaki doskonale zniesie samotne siedzenie w domu. Kiedy już przeanalizujemy wszystkie za i przeciw i dokonamy właściwego wyboru musimy koniecznie poznać parę rad dotyczących dbania o domowe zwierzaki. Jest parę rzeczy, jakich trzeba przestrzegać, niezależnie od tego na jaki rodzaj zwierzaka się zdecydowaliśmy.
Po pierwsze musimy wiedzieć o tym, że każde zwierze potrzebuje własnego kąta. Nie tylko na początku gdy musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości oraz poczuć bezpiecznie. Ale też na co dzień, musi posiadać miejsce, w jakim będzie mógł się schować gdy będzie tego potrzebował. To musi być też jego miejsce do spania. Możemy wykorzystać kocyk albo kosz z wygodną poduszką, jeżeli chodzi o kota albo psa - sprawdź, jakie wartości odżywcze ma karma brit junior . Może to być klatka jeśli chodzi o gryzonie. Z pewnością będziemy wypuszczać takie zwierze ażeby mogło pobiegać sobie po domu, jednak chętnie wróci do miejsca gdzie będzie czuło swój zapach. Tam, taki zwierzak poczuje się bezpiecznie.

kot
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Kolejną istotną rzeczą będzie dobre odżywianie oraz dostęp do czystej wody. Jest to ogromnie ważne ażeby nasz pupil miała zdrową, zróżnicowaną dietę. Dzięki temu oszczędzimy sobie częstych wizyt u weterynarza, a również taki zwierzak będzie się czuł świetnie jedząc zdrowo. W przypadku młodego psa dobra będzie karma brit junior, jest to zbilansowany posiłek, który oczywiście można uzupełniać przegryzkami, smakołykami czyszczącymi zęby, albo ulubionymi kąskami. Odnośnie gryzoni czy kotów, także należy dbać o zróżnicowany i zdrowy posiłek. Uważajmy tylko aby nie przekarmić zwierzęcia, ponieważ odbije się to na jego zdrowiu.
Ogromnie ważną rzeczą jest dbanie o higienę. Zwierzęta futerkowe mają tendencję do brudzenia się. Nawet te siedzące domu warto co jakiś czas umyć. Psy będą brudzić się podczas codziennych spacerów, a kot może też przebywać choćby na balkonie, a należy mieć świadomość, iż w takim miejscu możliwe jest złapanie pcheł. Jeśli widzimy, iż nasz pupil coraz częściej się drapie czy gryzie, nie czekajmy tylko kupmy preparaty na pchły dla kota, w taki sposób pozbędziemy się niechcianych lokatorów. Nie zapomnijmy też o codziennej dozie rozrywki oraz ruchu. Na rynku jest cała masa dostępnych zabawek i akcesoriów, jednak czasem wcale nie trzeba niczego wymyślnego. Dajmy na to kot jest w stanie godzinami bawić się kawałkiem wełny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:10:20
Tagi: mieszkanie, kot, weterynarz