Czy w niewielkich firmach będzie się opłacało wdrożenie oprogramowania do elektronicznego obiegu dokumentów.

W niejednej firmie można czasem trafić na sytuację, gdy ktoś gorączkowo poszukuje jakiegoś papieru wędrując pomiędzy pokojami. I dobrze będzie, jeśli tego typu dokument w pewnej chwili się znajdzie, bo czasami bywa też i tak, że niestety zaginie na dobre.


faktura
Napisał: VLCinéaste
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka sytuacja wiąże się ze stratą czasu nawet kilku osób i dość dużym zamieszaniem, dlatego też można pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób usprawnić wszystko. Bardzo dobrze nadają się do tego specjalne programy do obiegu dokumentów w firmie, z powodu swoich zalet są one coraz bardziej popularne wśród właścicieli firm. I wbrew temu, co niejednej osobie może się wydawać, doskonale sprawdzają się nie tylko w większych firmach mających wiele działów, ale również w małych. Wielu właścicieli obawia się nieco wdrażania takiego oprogramowania, ponieważ uważają że jest ono zbyt kosztowne. Lecz bez żadnego problemu da się znaleźć programy, wdrożenie których wcale nie jest tak kosztowne, a korzyści jakie będą płynąć z wdrożenia takiego systemu w krótkim czasie zamortyzują poniesione nakłady - .

Programy do zarządzania dokumentami pracują na ich cyfrowych kopiach, konieczne będzie więc miejsce, w jakich będzie wykonywane skanowanie faktur i wszystkich innych dokumentów, jakie się w firmie pojawią.


faktury do skanowania
Napisał: Savoir-faire Linux
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najczęściej jet do tego wyznaczonych paru pracowników, których zadaniem będzie właśnie wprowadzanie danych do systemu. Tego typu programy posiadają przeważnie ogromne możliwości jeśli chodzi o konfigurację i mogą pozwolić na bardzo elastyczne określenie zarówno możliwych do wykonania na dokumencie procesów, ale także uprawnień nadawanych użytkownikom. Przez to, że da się wszystko można zdefiniować w czasie wdrożenia, to przez to zyskuje się pewność, że pracownicy dostaną dostęp jedynie do tych informacji, jakie im się udzieli. Jednocześnie bardzo proste będzie prowadzenie kontroli, kiedy i w jakim celu ktoś obrabiał dokumenty, a także wyłapywać wszystkie błędy i zaniedbania popełnione przez załogę w czasie pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:25:34
Tagi: program, pracownicy