Jako przedsiębiorca powinieneś poznać różnorakie możliwości działania, zapoznaj się z podstawowymi pojęciami, żeby być przygotowanym na liczne ewentualności

Liczba przeróżnych przepisów i ustaw, jakie obowiązują przedsiębiorców, potrafi wprawiać w dezorientację, niemniej każdy właściciel firmy musi się w nich orientować i korzystać z nich w zależności od potrzeb. Z racji, iż przepisy bardzo szybko się przemieniają, trzeba trzymać rękę na pulsie i wciąż poszerzać swoją wiedzę.


przedsiębiorstwo
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Czy jesteś świadom jak wygląda zorganizowana część przedsiębiorstwa?

W przypadku licznych przedsiębiorstw mamy do czynienia ze zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa. Warto dowiedzieć się, na czym to polega, bowiem transakcje z udziałem zorganizowanej części przedsiębiorstwa bywają inaczej ujmowane pod względem podatku oraz mogą przynieść wiele korzyści. Za zorganizowaną część przedsiębiorstwa można uznać odrębny pod względem organizacyjnym i finansowym w przedsiębiorstwie zespół składników materialnych oraz niematerialnych, któremu powierza się dane funkcje gospodarcze - co się składa na zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Aby podobny zespół mógł zostać uznany za ZCP powinien być zdolny do bycia oddzielnym przedsiębiorstwem.

Nie zapominaj o wymaganych deklaracjach vat, wybierz tę właściwą

Dzięki dostępowi do internetu użytkownicy otrzymują znaczną wygodę w załatwianiu spraw urzędowych i firmowych, mogą albowiem składać deklaracje oraz inne istotne papiery drogą mailową. Na stronach sieciowych urzędów odnaleźć można sporo pomocnych druków i deklaracji, więc nie potrzeba chodzić już po urzędach. Wypełniając deklarację w internecie, warto zwrócić uwagę, by pobrać odpowiedni druk. Duża ilość różnorakich dokumentów powoduje, że nietrudno o pomyłkę w tej kwestii. W przypadku podatników, którzy zamierzają złożyć kwartalną deklarację od towarów i usług odpowiednim dokumentem okaże się plik vat 7k - co to jest upl-1.


urząd
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zamierzasz wysyłać przez stronę internetową? Nie zapomnij o upoważnieniu do podpisywania deklaracji

W momencie, kiedy planuje się wysyłać firmowe deklaracje drogą elektroniczną, trzeba pomyśleć o złożeniu w urzędzie skarbowym druku upl-1. Wspomniane oświadczenie składa się w urzędzie tylko raz i nie posiada ono terminu obowiązywania. Składa się je drogą pisemną na stosownym formularzu. To bardzo ważne, aby dopełnić tego obowiązku, bo deklaracje podatkowe przez internet mają prawo wysyłać wyłącznie osoby do tego upoważnione - .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:20:32
Tagi: Podatnik, właściciel, urząd