Masz psa albo kota? Powinieneś systematycznie odwiedzać sklep zoologiczny, w którym znajdziesz niezbędne produkty

Zwierzę w domu to duża radość, bez znaczenia od tego czy jest to pies, kot, a może rybka, na jaką będziemy spoglądać z bezapelacyjną przyjemnością, gdyż akwarium to niebywale miły widok dla oczu. Jeżeli ty też masz bądź planujesz mieć jakiegoś zwierzaka, musisz regularnie zacząć odwiedzać sklep zoologiczny, ponieważ tylko tam wyszukasz wszystko, co konieczne jest w trosce nad nim.

pies
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Nade wszystko jest to karma. Wybierajmy sprawdzone marki, takie jak Bosch karma dla psa, gdyż jedynie one gwarantują zdrowy wzrost naszego szczeniaka, a później już odpowiednie odżywianie dorosłego osobnika, sprawdź: bosch karma dla dorosłego psa. Prawidłowa karma zawiera cenne składniki odżywcze, które m.in. oddziałują na należyte trawienie zwierzaka, jego mocne kości lub lśniącą sierść. Psy, kotki, króliczki, chomiki oraz inne czworonożne stworzenia powinny mieć co więcej miski na wodę i jedzenie, a także – w przypadku pierwszych dwóch – smycze, by bezpiecznie wychodzić z nimi na spacery. Dobrze się nad tym zastanowić już wcześniej oraz użyć ich, kiedy tylko zauważymy, iż nasz czworonożny pupil zaczyna się drapać. Ponadto nie można zapomnieć o wygodnym legowisku. Jednym zwierzakom starczy miękka poducha, innym warto zakupić domek, szczególnie mniejszym pieskom albo kotkom. Niniejsze domki dla zwierząt można ulokować np. na korytarzu bądź pod schodami w domu, gdzie nasz zwierzak będzie czuł się bezpiecznie oraz gdzie nie będziemy co chwila przesuwać jego legowiska. Dobrze o tym pamiętać, ponieważ ty też zapewne nie chciałbyś, aby nieustannie przesuwano ci łóżko.kot
Napisał: *sax
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobrze mieć zwierzę w domu, szczególnie gdy mamy dzieci. Maluchy wzrastające razem z psem lub kotem będą mogły uczyć się troski nad o wiele mniejszym członkiem rodziny, do tego dowiadując się czym jest odpowiedzialność. Zwierzę bezapelacyjnie ma wpływ na rozwijanie się pociech, które, jak pokazuje wiele badań, mają w sobie później większe pokłady empatii. Oprócz tego zabawa z psem czy kotem zapewnia dużo uśmiechu, nie tylko maluszkom, lecz również nam, dorosłym. Może się okazać, że potrzebne będą także kropelki na pchły dla kota czy psa (polecamy sprawdzić), szczególnie gdy wypuszczamy je na samodzielne przechadzki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:20:32
Tagi: kot, jedzenie, legowisko, zwierzaki, szczeniak

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo