Metody na aranżację Twojej działki

Wielu ludzi mieszkających w dom jedno- lub kilkurodzinnych posiada także ogród. W przypadku domów i kamienic wielorodzinnych najczęściej są to ogródki o małej powierzchni, rozdzielone ogrodzeniami. Przy domach jednorodzinnych z kolei niejednokrotnie spotyka się wielkie ogrody na posesjach. W przypadku, gdy ktoś buduje dom na własną rękę, podczas wyboru działki podejmuje decyzje o wymiarach ogrodu i jego formie.
Ogrodowe oczko
Napisał: jpopesku1
Na podstawie: www.flickr.com
Rozległe ogrody można urządzić na wiele rozmaitych sposobów. Częstym rozwiązaniem jest również dzielenie terenu, przy czym na jednym fragmencie sadzi się drzewa owocowe, gdzie indziej kwiaty, a na pozostałym fragmencie wysiewa trawę. Niektórzy wolą również wydzielić sobie specjalną działkę do uprawy warzyw, czy zbudowania szklarni. Sposób rozplanowania elementów w ogrodzie podlega także modzie. Jednym z coraz bardziej popularnych elementów jest oczko wodne.

Sprawdź również:Tworzenie oczka wodnego Występują różne odmiany oczek, a co z tym związane – rozmaite sposoby ich instalacji. Jednym z najpopularniejszych jest oczko wodne z folii, o którym więcej pod tym linkiem. Jak sama jego nazwa wskazuje, do przykrycia wykorzystuje się specjalną folię. Najbardziej istotne jest, by taka folia była szczelna. Z tego powodu dobrze jest pamiętać, by przy przenoszeniu nie ciągnąć jej po podłożu, bo mogą wtedy tworzyć się uszkodzenia. Tego rodzaju folia jest materiałem grubym, a po jej zastosowaniu nie trzeba jej czyścić. Jest to nawet niewskazane, ponieważ po jakimś czasie wykorzystania na powierzchni folii powstaje flora bakteryjna i rozwijają się pożyteczne glony niezbędne do przetrwania stworzeniom w oczku. Dół na oczko powinien być jak najgłębszy, przy kopaniu powinno się pamiętać o robieniu kolejnych poziomów. Kształt uzależniony jest już od preferencji.Sprawdź też:

Czyszczenie oczka wodnego
Napisał: GARDENA
Na podstawie: GARDENA
Zwierzęta W oczku wodnym może mieszkać dużo rozmaitych zwierząt. Ich wybór uzależniony jest od woli właścicieli, lecz również od roślin, które rosną w oczku. Należy również pamiętać, by dowiedzieć się odpowiednio wcześniej czy określone dwa gatunki nie będą ze sobą walczyły albo zjadały siebie nawzajem. W oczku można trzymać ryby, płazy i wiele innych gatunków zwierząt. Internetowy sklep dla zwierząt Glonojad pomoże błyskawicznie i wygodnie uzyskać informacje, jaka jest oferta i ceny zwi ogrody (wypatrz promocje) oraz pokarmów dla nich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:28:03
Tagi: drzewa, ogrody, glony, Ryby, domach

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo