Orijen stanowi najlepiej zbilansowaną karmą dla każdego kota dając mu energię na cały dzień

Adopcja zwierzęcia to rzecz, o której marzy wielu ludzi. Niestety przyjęcie zwierzaka to nie same przyjemności, ale też i obowiązki, na które nie każdy ma ochotę. Pragnąc zwierzęcego towarzystwa trzeba przeanalizować sprawę kilka razy zanim zdecydujemy się zaprosić małego mieszkańca pod swój dach.

zobacz ofertę na karmę animonda
Napisał: Lindsay Attaway
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kociak to nie zabawka, pomimo tego, iż młode psy czy kotki bardzo je przypominają. Zdrowy kot może żyć nawet dwadzieścia lat. Poza ogromną ilością szczęścia wynikającą z obecności miauczącego towarzysza trzeba pamiętać o opiece przez długie lata jak i skompletowaniu właściwej wyprawki. Niezwykle ważne jest by kot miał miejsce wyłącznie dla siebie, dlatego poleca się przygotować mu spokojne legowisko. Jeśli decydujemy się zaadoptować kota nie zapominajmy o nabyciu transportera, w którym będziemy mogli transportować go na kontrolne wizyty u weterynarza. Poza kuwetą, zestawem miseczek i zabawek trzeba pamiętać też o drapaku, co pozwoli odwrócić uwagę kocich pazurów od ulubionej kanapy.

Pies na rękach chłopca
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Decydując się na psa powinno się przemyśleć czy mamy dla niego odpowiednie warunki. Niewielkie mieszkanie w głośnym mieście oraz praca, która powoduje, że całymi dniami nikogo nie ma w domu to zdecydowanie złe warunki dla psa, który w przeciwieństwie do kota gorzej znosi samotność oraz dodatkowo nie potrafi załatwiać swoich potrzeb do kuwety. Kiedy w końcu zdecydujemy się na przyjęcie pod swój dach czworonożnego przyjaciela trzeba dołożyć wszelkich starań by zapewnić mu wszystko to, czego potrzebuje do poprawnego rozwoju. Wbrew powszechnej opinii absolutnie nie wolno karmić kota mlekiem oraz produktami mlecznymi, gdyż jest to dla niego niebezpieczne. Gdy nie mamy czasu przyrządzać mięsnych posiłków dla kota można wypróbować różnego rodzaju gotowe dania takie jak Orijen lub Animonda - polecana strona www. Przez wysoka zawartość mięsa stanowią smaczną i wartościową alternatywę dla wszystkich zwierzaków bez względu na wiek. Ogromny asortyment saszetek i suchych chrupek pozwala odpowiednio zbilansować dietę naszego przyjaciela, umożliwiając mu cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:25:34
Tagi: pies, zwierzęta, zdrowie, kot, karma