Przyda ci się agregat uprawowy? Możesz zakupić gotową maszynę bądź zakupić części w sklepie online i zrobić agregat samodzielnie

Każdy rolnik doskonale wie, jakie maszyny są niezbędne do prawidłowej uprawy roślin, zaczynając od ich wysiania, po nawożenie, aż po zbiory. Oczywiście maszyn tego rodzaju jest sporo i większość z nich, to sprzęt, który wykonuje się w profesjonalnych zakładach, z kompleksowym wyposażeniem i specjalistami, którzy maszyny projektują i testują. Takie maszyny zazwyczaj sporo kosztują, stąd też przeciętny rolnik, z niewielkim polem uprawnym, może zdecydować się albo na wynajem maszyn, albo postarać się samodzielnie zrobić te prostsze, które przydadzą się do pracy na co dzień.
polecana strona
Napisał: ClearSense
Na podstawie: ClearSense
Przykładem może być agregat uprawowy. Siewniki, brony czy sadzarki to podstawa dla każdego rolnika. Przyda się również agregat uprawowy, który stosuje się do przygotowania ziemi do wysiewu, ale też do sadzenia. Dzięki konkretnej budowie możliwe jest kruszenie dużych brył ziemi, niszczenie chwastów, a także spulchnianie ziemi i mieszanie (polecana strona) jej z nawozami niezbędnymi do prawidłowego wzrostu roślin. Agregat taki możemy pokusić się zrobić własnoręcznie, posiadamy wystarczająco miejsca i niezbędne elementy. Co przede wszystkim będziemy musieli kupić do jego wykonania?

To co nam będzie potrzebne to oczywiście konkretny projekt maszyny oraz części. Zakupimy je bez problemu przez internet, bowiem w sieci funkcjonuje wiele firm, które zaopatrują w niezbędny asortyment i co ważne – w atrakcyjniejszych cenach niż sklepy stacjonarne. Zakupimy tu części do kosiarki rotacyjnej, glebogryzarek, czy wymienionych agregatów.


Jedną z podstawowych części będzie ząb agregatu uprawowego (sprawdź więcej tutaj: ). Będzie nam ich potrzebnych więcej, gdyż w typowym agregacie zęby montowane są w czterech rzędach, rozlokowanych co 10 centymetrów.

W sieci bez problemów dostaniemy instrukcję jak buduje się tego typu maszynę. Jeżeli mamy warunki do tego, by własnoręcznie przygotować tego rodzaju sprzęt, warto się o to pokusić. Powinniśmy wcześniej zapoznać się z wymogami konstrukcyjnymi, a także rozłożyć sobie pracę na kilka dni, gdyż skonstruowanie takiej maszyny (zobacz) wymaga dokładności i fachowego podejścia. Wyszukajmy też wcześniej sklep, w którym zakupimy potrzebne części, aby nabyć je po atrakcyjniejszych cenach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:25:33
Tagi: części, maszyny, agregat uprawowy, glebogryzarki