Doniczki samonawadniające dla zagonionych admiratorów kwieci

Na ogół kochamy rośliny w domu albo na balkonie, lecz co zrobić, gdy nie mamy czasu, albo głowy, by pamiętać o ich nawadnianiu.


doniczki balkonowe z nawadnianiem to niezwykle komfortowe oraz praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą nasycać się pięknymi kwiatami bez przymusów codziennego nawadniania ich.
Zobacz jak działają doniczki Lechuza z nawadnianiem a także na co kierować uwagę, wybierając taką doniczkę.


doniczki lechuza
Napisał: TruffShuff
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aktualnie w ogrodniczych sklepach skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo. To sprawia, że nawet zakup tak banalnego obiektu którym jest doniczka staje się trudniejszy aniżeli zakładaliśmy. W takim wypadku zawsze wskazane jest jest zwracać uwagę na nowiny - doniczki lechuza. Taką nowiną są donice z nawadnianiem.

Sprawdź ten link i zgłąb oprócz tego więcej szczegółów w witrynie - one również pogłębią Twoją wiedzę na rozważany tutaj temat.

Jest to nadzwyczaj prosty jak też praktyczny sposób na wyeliminowanie denerwujących czynności, jakimi jest ciągłe podlewanie roślinek, zaś odpowiednio skonstruowane skrzynki balkonowe z podlewaniem pomogą nie tylko zapewnić roślinom stały dopływ wilgotności lecz też uchronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów deszczu. Z reguły są to donice na wymiar z podwójnym spodem - w spodniej komorze gromadzi się woda, która bez pośpiechu przenika do znajdującej się dalej komory z ziemią oraz roślinkami - Mimo, że rośliny tak bardzo kochają wodę, nie powinno się jednakże przesadzać z jej ilością. Jeśli więc w skrzynce balkonowej z nawadnianiem będzie zbyt wiele wody, roślinki mogą zacząć boleć.
Stąd jeżeli stawiamy na zakup takowej donicy, warto wyselekcjonować model wyposażony w dodatkowy zawór, który zapewnia spuszczanie nadwyżki wody z donicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:29:31
Tagi: balkon, doniczki, komfort, roślin