Doniczki samonawadniające dla zagonionych admiratorów kwieci

Na ogół kochamy rośliny w domu albo na balkonie, lecz co zrobić, gdy nie mamy czasu, albo głowy, by pamiętać o ich nawadnianiu.


doniczki balkonowe z nawadnianiem to niezwykle komfortowe oraz praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą nasycać się pięknymi kwiatami bez przymusów codziennego nawadniania ich.
chatka, domek letniskowy


Zobacz jak działają doniczki Lechuza z nawadnianiem a także na co kierować uwagę, wybierając taką doniczkę.


doniczki lechuza
Napisał: TruffShuff
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aktualnie w ogrodniczych sklepach skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo. To sprawia, że nawet zakup tak banalnego obiektu którym jest doniczka staje się trudniejszy aniżeli zakładaliśmy. W takim wypadku zawsze wskazane jest jest zwracać uwagę na nowiny - doniczki lechuza. Taką nowiną są donice z nawadnianiem. Jest to nadzwyczaj prosty jak też praktyczny sposób na wyeliminowanie denerwujących czynności, jakimi jest ciągłe podlewanie roślinek, zaś odpowiednio skonstruowane skrzynki balkonowe z podlewaniem pomogą nie tylko zapewnić roślinom stały dopływ wilgotności lecz też uchronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów deszczu. Z reguły są to donice na wymiar z podwójnym spodem - w spodniej komorze gromadzi się woda, która bez pośpiechu przenika do znajdującej się dalej komory z ziemią oraz roślinkami - Mimo, że rośliny tak bardzo kochają wodę, nie powinno się jednakże przesadzać z jej ilością. Jeśli więc w skrzynce balkonowej z nawadnianiem będzie zbyt wiele wody, roślinki mogą zacząć boleć.
Stąd jeżeli stawiamy na zakup takowej donicy, warto wyselekcjonować model wyposażony w dodatkowy zawór, który zapewnia spuszczanie nadwyżki wody z donicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:29:31
Tagi: balkon, doniczki, komfort, roślin

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo