Z jakiego powodu należałoby założyć działalność gospodarczą w Niemczech oraz o czym trzeba pamiętać?

Dziś można założyć działalność gospodarczą na terenie całej Unii Europejskiej. Polscy obywatele mogą uruchamiać podmioty w każdym państwie UE także na terenie Niemiec. Jeśli zdecydujesz się na założenie działalności w tym kraju, musisz dokonać wyboru formy prawnej takiej działalności.
Platforma
Napisał: GJessicaK80
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wrocław
Napisał: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com


W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na otworzenie działalności w Niemczech. Firma w Niemczech wymaga zarejestrowania w gminie. Gmina powiadomi automatycznie niemiecki US. Jeśli osiągasz dochody z wolnego zawodu, trzeba zgłosić działalność wprost w niemieckim US. Warto na początku otworzyć sobie konto w Niemczech. Nie jest to wymagane, jednak na pewno ułatwi to funkcjonowanie na niemieckim rynku. Gdy nasza firma wykona początkowe zamówienie, trzeba będzie wystawić rachunek. Należy to zrobić w odpowiedniej postaci. Powinien być w nim uwzględniony okres za który jest on wydawany, jaką usługę wykonaliśmy i czy VAT zapłacimy sami, czy też zrobi to zleceniodawca.


firma w niemczech
Napisał: Tom Blackman
Na podstawie: http://www.flickr.com


Księgowość można by prowadzić samodzielnie lub prowadzenie jej można by zlecić doradcy podatkowemu. Jeśli jesteśmy płatnikami VAT, musimy wysyłać comiesięczne deklaracje. Można wysyłać je przez internet przy pomocy bezpłatnego programu. Jeżeli nasza działalność rozwija się prawidłowo, to nie ma ograniczeń do zatrudnienia członków personelu. Trzeba złożyć podanie o specjalny numer identyfikacyjny. Gdy rok podatkowy się zakończy, należy we właściwym niemieckim US złożyć oświadczenie podatkowe. Jest wiadome, że po rozpoczęciu działalności jest na głowie dużo różnorodnych spraw, ale nie można zapomnieć gromadzić wszystkich rachunków powiązanych z prowadzeniem własnej działalności. Są to wszystkie należności za biuro czy rachunki za paliwo.
Pomoże nam to w zapłaceniu pod koniec roku niższego podatku dochodowego. Warto założyć działalność w Niemczech, bo jest to o wiele łatwiejsze oraz nie przysparza takiej ilości problemów co w Polsce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 09:55:55
Tagi: firm, pomoc, rachunek, Rachunkowość, firmę

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo