W jaki sposób wykreować domowy ogród na parapecie?

ogródek na parapecie w kuchni? To nie kłopotliwe! Pachnąca ziołami kuchnia będzie inspirującym miejscem dla twoich nowych pomysłów kucharskich, zaś świeże listki spowodują, że sporadycznie sięgać będziesz po opakowania z suszonymi przyprawami.
Dekoracja mieszkania na sprzedaż
Napisał: Karl Baron
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kto choćby raz spróbuje zaprojektować swój zielnik, ten z pewnością nie będzie mógł wyobrazić sobie żywota bez unikalnego aromatu świeżych ziółek. Ich zapach prędko opanowuje całe wnętrze, przekształcając mieszkanie w zielone miejsce. Domowe rośliny na kuchennym parapecie to nie jedynie sposób na ubogacenie smaku Twoich potraw, lecz też świetny pomysł na odświeżający fragment aranżacji pomieszczenia.


Kosiarka samojezdna
Napisał: Stiga
Na podstawie: www.stiga.pl


Koło   Kamień Ciosany Realit
Napisał: Bruk-Bet
Na podstawie: Bruk-Bet


W jaki sposób założyć własny zielnik? Decydujący jest na pewno Wybór należytego miejsca. Ziółka w doniczkach nie chcą rosnąć bez ciągłego napływu światła, zatem znakomicie nada się do owego celu parapet (http://ceramzet.pl/ < przejdź na naszą witrynę) w kuchni. Zielnik w pomieszczeniu bez okna nie będzie szczęśliwym pomysłem – bez słonecznego światła rośliny będą żółknąć już po paru dobach. W owym przypadku ogród domowy lepiej stworzyć przykładowo na balkonie. Dobrze byłoby wygospodarować również nieco miejsca na kuchennym blacie, blisko okna. Poniektóre roślinki uwielbiają bowiem półcień, natomiast nadto ostre słońce jest w stanie poparzyć listki. Jeżeli poszukujesz oryginalnych rozwiązań dla własnego pomieszczenia kuchennego, możesz wykroić w blacie specjalne otwory na donice. W taki sposób ziółka „wtopią się” w parapet.
Oprócz dojścia do światła, newralgiczny jest też dobór stosownych donic. Nie powinny być zanadto głębokie – ziółkom starczy nawet donica o głębokości 20 centymetrów. Tworząc swój zielnik w kuchni, będziesz mieć gigantyczny wybór kształtów pojemników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 14:44:19
Tagi: ogród, mieszkania, porady, Wybór

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo