Pielęgnacja drzew liściastych albo szpilkowych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych osób, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie jest miłe, jeśli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie kwiatów lub grabienie liści jesienią to czynności, które łączyć się mogą z wytchnieniem. Faceci, którzy pracują w krawatach wręcz marzą o tym, aby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet wskazany.

drzewo w ogrodzie
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W końcu skoszenie trawy w przydomowym ogrodzie można wliczyć do tych mało mozolnych, a całkiem pożytecznych czynności. Tak czy inaczej, pielęgnowanie zieleni to temat niezwykle szeroki i szczegółowo omówić go nie podobna, więc spróbujmy się tutaj skupić tylko na zagadnieniu dotyczącym pielęgnacji drzew. Drzewa w miastach są niezwykle ważne i nie podlega to żadnej dyskusji. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że czyszczą one miejskie powietrze. Im mniej drzew w miastach, tym mocniej narażeni jesteśmy na schorzenia układu oddechowego. W dodatku rośliny te produkują tlen. Człowiek naprawdę go potrzebuje. Drzewa wyparowują wodę w ciągu dnia, w związku z tym ich obecność zapewnia chłodzenie w gorące dni. Oprócz tego powietrze staje się mniej suche.

Jeżeli w naszym ogrodzie rosną grusze, to praktycznie każdego roku warto poświęcić czas obcinanie uschniętych albo tych nazbyt długich konarów. A przycinanie drzew to również zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Teraz panuje moda na drzewa, które rosną na obszarach położonych nad Basenem Morza Śródziemnego, a mamy tutaj na myśli np. cyprysy oraz tuje. Te drzewa można bez trudu kształtować, a uzyskane bryły zdobią każdy przydomowy ogród i wzbudzają zachwyt pośród przechodniów. Na tej stronie szczegóły: .

Oczywiście dają również cień. Warto także zauważyć, jak wiele osób przebywa w parkach, kiedy pogoda jest dobra. Świadczy to też o tym, że drzewo daje możliwość relaksu, kontaktu z naturą w wielkim mieście. Istnieją aplikacje, które imitują dźwięk lasów i pozwalają na wyciszenie. Wyprodukowano także mnóstwo płyt z tego rodzaju muzyką relaksacyjną, w związku z tym nie ma żadnych wątpliwości, co do zbawiennej roli drzew. Drzewa tworzą cudowną scenerię. Wpływają na estetykę całego miejsca. Jeżeli z miast przeprowadzana będzie niesprawdzana, znikną te rośliny, a najmłodsi nie będą posiadać żadnego kontaktu z naturą.

Podobał Ci się ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy (https://www.artimbo.pl/) do kolejnych naszych newsów, które będą o podobnej tematyce.

Drzewa są również istotne dla dróg z asfaltu, ponieważ ich cień może pomagać w trakcie upałów przed zbyt dużym nagrzaniem takiej powierzchni. Oczywiście utrzymanie terenów zielonych jest kosztowne, a żeby naprawdę spełniały swoje zadanie muszą być prawidłowo pielęgnowane. Należy to wykonywać w taki sposób, żeby nie zepsuć żywotności drzewa. Warto także wiedzieć w jakich miejscach należy sadzić rośliny. Czasami drzewa rosną zbyt gęsto, wówczas niezbędna jest wycinka drzew, na którą w wielu przypadkach musimy posiadać specjalne zezwolenie. Nie jest ono konieczne, gdy planujemy wyciąć drzewo owocowe lub takie, które ma mniej niż 10 lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-14 21:14:53
Tagi: ogród, kwiaty, drzewa, cebulki, ogródek, tuje, wycinka