Co zrobić z kłopotem mającym związek z nietrzymaniem moczu? Jakiego rodzaju są na to rozwiązania?

Mimowolne oddawanie moczu jest schorzeniem dość wstydliwym, mocno więc wpływa na poczucie wygodny i pewność siebie. Niestety, statystyki podają, iż tego typu problem dotyczy wiele kobiet, nawet co drugiej Polki, zaś częstotliwość występowania takiego schorzenia wzrasta wraz z wiekiem.
Całe szczęście schorzenie może być wyleczone chirurgicznie albo farmakologicznie, nie każdy jednakowoż wie, że jest jednocześnie możliwość wykonania prostego, nieinwazyjnego zabiegu laserowego. Takie laserowe leczenie nietrzymania moczu dość mocno polepsza stan zdrowia i polepsza samopoczucie. Czym w sumie jest to schorzenie? Jest spowodowane zwiotczeniem ścian pochwy, a również osłabieniem mięśni dna miednicy, czyli tzw. mięśni Kegla. Bardzo często pojawia się po porodzie, spowodowane rozciągnięciem pochwy, pojawia się jednocześnie podczas menopauzy.
zabieg
Napisał: 123 rf
Na podstawie: 123 rf


Na skutek zminimalizowania sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ze ścian pochwy kąt nachylenia cewki moczowej przestaje być prawidłowy. Rezultatem tego jest niekontrolowane wydalanie moczu które ma związek z wysiłkiem jaki jest wkładany w wykonywanie najbardziej podstawowych czynności, takiego rodzaju jak dźwiganie lub schylanie - sprawdź więcej . Dodatkowo, nawet przy kichnięciu lub ataku kaszlu może być to męczące. Ponadto wzrasta uczucie parcia na mocz, co sprawia, że nawet nieduża ilość może być wielkim dyskomfortem. Laserowe leczenie nietrzymania moczu odnosi się do obkurczania pochwy, a także namnożeniu włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za sprężystość jej ścian. Tkanki poddane tego rodzaju zabiegowi mogą się skurczyć, więc jednocześnie pobudzona jest aktywność śluzówki.
W rezultacie zachodzi wzmacnianie powięzi wewnątrzmacicznej, ścian pochwy i ujścia cewki moczowe, natomiast kąt nachylenia cewki zostaje zminimalizowany. Każda z tkanek jest bardziej elastyczna, pochwa ciaśniejsza, dzięki czemu cewka moczowa funkcjonuje prawidłowo, wraca więc odczucie komfortu.

Korci Cię, aby napisać drobną ocenę pod powyższym wpisem? Pamiętaj, że każdy komentarz z www (https://wolomin.centrumdemed.pl/) zostanie przez nas przejrzany z radością.

Bardzo często wystarcza wykonane jednego zabiegu, możemy go też po miesiącu powtórzyć - czytaj na stronę więcej na stronie na stronę się więcej ze strony . Rezultat tego będzie się utrzymywał przez wiele lat, natomiast jak będziemy kontrolować poziom hormonów oraz wzmacniać mięśnie Kegla, to być może taki kłopot już nigdy nie wrócić. Najlepiej również stosować preparaty, jakie w tym pomagają, takiego rodzaju jak Monalisa Touch.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-11 21:05:46
Tagi: Cewka, zabieg laserowy