Najczęściej występujące objawy ciąży u pań spodziewających się swojego dziecka.

O tym, że są w ciąży wiele pań dość późno się dowiaduje, czasami przez zupełny przypadek. Czasami się trafiają sytuacje, że dopiero podczas samego porodu się okazuje, w jakim stanie pani się znajduje. Lecz takie sytuacje naprawdę są sporadyczne, jednak zdecydowana większość przyszłych mam w pewnym momencie odkrywa swój stan, dzięki czemu może się odpowiednio do niego przygotować.

Sytuacja taka wynika z faktu, że początkowe objawy ciąży są mało wyraźne i myli się je z innymi problemami. U większości kobiet mogą się one pojawić pomiędzy czwartym a szóstym tygodniem i mogą trwać przez kolejne cztery miesiące, lecz są także przyszłe mamy, u których ten okres przebiega zupełnie bezobjawowo.Jeśli do tego będą one mieć one niesystematyczne okresy, to niekiedy mija naprawdę dużo czasu zanim dostrzegą, w jakim są stanie- dodatkowe info. Bo to właśnie brak miesiączki jest pierwszych charakterystycznym objawem, jakie się pojawiają u pań spodziewających się dziecka, choć często może to być spowodowane przez wiele innych powodów, zupełnie nie związanych z poczęciem dziecka.

Często występującym u wielu pań objawem stanu ciąży są nudności i wymioty. Występują one przeważnie w pierwszych tygodniach i także są często mylone z jakimś zatruciem pokarmowym. Często pojawiają się także zawroty głowy i omdlenia, spowodowane są one hormonalnymi zmianami, za którymi idzie zmiana ciśnienia. Ze zmianami hormonalnymi wiążą się także pozostałe objawy, takie jak powiększenie piersi i zwiększenie ich wrażliwości, a także większy niż zwykle u wielu kobiet apetyt- ciążowy .

Ciąża, USG
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
U pewnej grupy pań dużym kłopotem są hemoroidy w ciąży, niestety ten okres bardzo sprzyja ich powstawaniu, a dolegliwości są dużo bardziej uciążliwe. Dochodzi do nich przeważnie w ostatnich miesiącach ciąży, gdy jest znacznie mniej ruchu, a dziecko coraz bardziej naciska na wewnętrzne organy - dowiedz się szczegółów. Sposobem na ich zapobieganie jest odpowiednia dieta, najbardziej istotne jest spożywanie produktów z dużą ilością błonnika, bo wtedy znacznie się ogranicza problemy z zaparciami, co jest bardzo ważne w profilaktyce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-27 07:24:42
Tagi: dziecko, kobiety, apetyt