Dobrze się odżywiajmy

Polacy co raz częściej zapadają na choroby. Męczą nas różne infekcje. Narzekamy praktycznie na wszystko. Gdy nasz organizm wysyła nam początkowe sygnały, że coś jest nie w porządku, bagatelizujemy to lub połykamy kolorowe tabletki, które, jeśli dawać wiarę tym wszystkim reklamom w telewizji, mogą nas podnieść na nogi. Dopiero, kiedy sytuacja jest wyjątkowo kiepska, idziemy do lekarza. A wtedy nierzadko się dowiadujemy, iż jest już za późno.Trzeba kupować kosztowne lekarstwa i tracić czas na kolejne wizyty u specjalisty.
Zdrowe jedzenie
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że jesteśmy w stanie się skutecznie kurować odpowiednią dietą np. jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów - tutaj: .

Poszukujesz nowych postów na ten interesujący temat? Zachęcamy więc do odwiedzenia nowej strony. Jak to uczynić? Najedź na łącze do strony (http://rajsoczewek.pl/ray-ban-rb3449-0012y-59).

Nie bez powodu ktoś dawno temu stwierdził, że jesteśmy tym, co jemy. Jest to wielka prawda. Podpisują się pod tym także lekarze. I namawiają nas do świadomego odżywiania się. W naszym zabieganym świecie dużym błędem są posiłki o różnych porach. Jemy cokolwiek i byle gdzie, na szybko. Nie zastanawiamy się nad tym, czy dana potrawa jest dla nas odpowiednia, chcemy tylko jak najszybciej zagłuszyć burczenie w brzuchu. Stąd bierze się nadwaga oraz wrzody żołądka. Nałogowo wlewamy w siebie kawę, która dla wielu Polaków jest pierwszym śniadaniem. Jedna kawa w ciągu dnia nikomu jeszcze nie zaszkodziła, lecz w ogromnych ilościach stanowi duże zagrożenie. Następnym wielkim grzechem są posiłki jadane poza domem.
Sushi
Napisał: Sarah_Ackerman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie wiemy już, co to domowe obiady. Nie jemy już zup, które doskonale oczyszczają nasze jelita i zapewniają wiele potrzebnych witamin. Nie pijamy wody i nadużywamy napojów słodkich.
Sezon wiosenny to idealny moment, aby zmienić swoje nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Kupujmy sezonowe warzywa i włączajmy je do codziennej diety. Ciekawe informacje: polecamy Pracownie Zdrowych Zmian . Każde warzywo może nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sojusznicy. Tak naprawdę każde warzywo jest potrzebne i możemy je zjadać w każdych ilościach.


Owoce także są mile widziane, ale z nimi należy uważać na fruktozę. Idealnie byłoby trafić do fermy, która oferuje chów ekologiczny- wtedy mamy gwarancję, że jaja nie zaszkodzą nam. Jeśli do odpowiedniej diety włączymy aktywność na świeżym powietrzu, to można radować się świetnym zdrowiem przez długie lata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-16 23:50:40
Tagi: zdrowie, jedzenie, organizm, lekarz, posiłek, warzywo, cukier