EICC – działalność przemieniajaca oblicze pracy

Aktualnie ludzie zaczynają zmieniać swoje podejście do kwestii zatrudnienia i ochrony środowiska. Minął już czas, kiedy właściciele fabryk skupiali się tylko na zyskach, ignorując oczekiwania swoich pracowników. Stało się to dzięki działaniu wielu organizacji, jak na przykład EICC. Skrót pochodzi od angielskiej nazwy: Electronic Industry Citizenship Coalition. Jakie są jej główne zadania?
wodospad - krystaliczna woda
Napisał: Koichi Oda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, chronienie pracowników, którzy nie tylko powinni mieć zapewnione odpowiednie warunki, ale również muszą koniecznie być traktowani przez potencjalnych szefów w zgodzie z zasadami wzajemnego szacunku. Poza tym, organizacja zajmuje się kwestią wpływu zakładów produkcyjnych na stan środowiska naturalnego. EICC działa z reguły w odniesieniu do branży elektronicznej i branży komunikacyjnej, więcej sprawdzisz na . Pod uwagę bierze też firmy informatyczne. Zrzeszenie przeciwdziała na rzecz wykorzystywania dzieci w pracy, popularyzuje walkę z różnego rodzaju uprzedzeniami i dyskryminacją. Oczekuje od pracodawców, aby wszystkie urządzenia, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwach były faktycznie bezpieczne. Zgodnie z jej wymaganiami zatrudnionym powinny zostać zapewnione odpowiednio wyposażone pokoje socjalne i przeszkolenie konieczne podczas sytuacji, jakie stanowią dla nich bezpośrednie zagrożenie.

Biznesmen w pracy
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
EICC troszczy się o to, by firmy zajmujące się elektroniką, informatyką czy przekazem informacji pracowały bez szkody dla środowiska. W tym celu znaczące jest głownie przedstawianie regularnych raportów oraz stosowne składowanie różnego rodzaju odpadów, które mogą być szkodliwe dla natury.

Poszukujesz ekstra treści, aby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy do nowego tekstu. Znajdziesz go na portalu pod linkiem.

Dziś, na rynku sporo firm wykonuje audyt energetyczny, o którym możesz dowiedzieć się więcej pod tym adresem, którego celem jest ocena firmy w kontekście wymagań organizacji. W jego toku analizuje się głównie, czy posiadane urządzenia nie zużywają nazbyt dużej ilości energii elektrycznej. Taka kontrola może się zatem okazać przydatna również dla podmiotów, które są sprawdzane, gdyż pozwala na zastosowanie pewnych oszczędności, a tym samym zwiększenie osiąganych zysków. Troska o etyczne funkcjonowanie własnej firmy, zgodnie z zasadami przedstawianymi przez EICC, gwarantuje znakomite rezultaty, nie tylko dla natury i pracowników, ale również dla właścicieli firm.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 04:38:36
Tagi: energia elektryczna, Przedsiębiorstwa, pomieszczenia

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo