Najpopularniejsze błędy żywieniowe, zatem czego unikać, by cieszyć się dobrym zdrowiem i ładną sylwetką

Każdy z nas chce cieszyć się doskonałym zdrowiem oraz smukłą sylwetką. Chociaż tego pragniemy i staramy się to osiągnąć, to wciąż popełniamy te same pomyłki żywieniowe, jakie odciągają nas od urealnienia celu. Czego więc w takim razie mamy unikać?


Kanapka z karczochem
Napisał: Scandic Food
Na podstawie: Scandic Food
W pierwszej kolejności nie możemy się przejadać. Zdecydowanie korzystniejsze dla naszego organizmu i naszego samopoczucia są częstsze, ale nieduże posiłki, bowiem nie radzi on sobie nazbyt dobrze ze spalaniem ogromnej ilości kalorii w jednej, poważnej dawce. Toteż podarujmy sobie następną dokładkę na obiad – starczy to, co włożymy sobie na początku. Nie potrzeba następnej łyżki ziemniaków lub smażonego na oleju kotleta. Jeśli trudno nam pomniejszyć porcje, weźmy niewielki talerz, na którym po prostu nie włożymy zbyt dużo. Po drugie trzeba konsumować pomału. Jedzenie na szybko szkodzi, a szczególnie cierpi na tym żołądek, jaki potem może pobolewać. Poza tym kanapek, słodkich drożdżówek lub innych smakołyków jedzonych np. w autobusie nie traktujemy jako posiłku i za chwilę i tak weźmiemy coś większego, dlatego lepiej jest ograniczać takie przyjemności - przenieś się tu. Chyba że będziemy jeść marchewkę albo selera.

Jeżeli uważasz, że ten tekst jest warty uwagi, sprawdź na portalu (http://www.traumon.pl/bole-kregoslupa-2/) podobne informacje - z pewnością także okażą się dla Ciebie wartościowe.

Słone przekąski i słodkie smakołyki obligatoryjnie musimy odstawić, ponieważ codziennie nazbiera się z nich naprawdę wiele niepotrzebnych kalorii, które jedynie powiększą nasz brzuch albo co gorsza wejdą w boczki, których i tak trudno się pozbyć. Zrezygnujmy również ze słodkich, gazowanych napojów. Trzeba pić wodę, choć 2 litry dziennie, a zamiast jednej szklanki można napić się świetnego, naturalnego soku. Soki są niesłychanie zdrowe dla naszego organizmu.

Nie wahaj się - w szukaniu zajmującego Cię postu kontynuuj klikanie w nowe linki. Po pewnym czasie zapewne wyszukasz coś atrakcyjnego.

Naprawdę poważnym błędem jest również unikanie śniadania. To główny posiłek dnia, dlatego wstańmy wcześniej, lecz nigdy o nim nie zapominajmy.


jedzenie latem
Napisał: Ted Eytan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie zapominając o powyżej scharakteryzowanych regułach łatwiej ci będzie mieć sylwetkę, o której marzysz. A i pozbywając się niewłaściwych zwyczajów spostrzeżesz, że czujesz się o wiele korzystniej (odkryj więcej tu). Dobrze trzymać się niniejszych nawyków i wpoić je swej rodzinie, aby zdrowie zawsze wam dopisywało, jak również nigdy go nie będzie brak, a o to przecież chodzi w naszym codziennym życiu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-19 14:12:36
Tagi: figura, sylwetka, śniadanie, Żołądek

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo