Metody na kolkę u osesków

Podczas gdy kolka dopadnie twego niemowlaka, nie wpadaj w panikę. Najlepiej przytul malucha i pomóż mu przetrwać te ciężkie momenty. Istnieją sposoby, które przyniosą ulgę w bólu brzuszka. Kolka tak naprawdę nie jest groźna, jednak niezwykle przykra tak dla niemowlaka jak i jego dla rodzicieli.


Małe dziecko
Napisał: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Osesek żałośnie krzyczy, a jego krzyk sprawia, że rodzicom kraje się serce. Czują się bezsilni i jedynie pocieszają się myślą, że ataki same miną po kilku miesiącach. Faktycznie, nie istnieją leki, jakie w ciągu minuty rozprawiłby się z kolką, jednakże nie jesteśmy w stosunku do niej kompletnie bez szans.

Jeżeli któregoś dnia twój kilkutygodniowy szkrab zacznie bardzo głośno krzyczeć, nie pozwoli się uspokoić, z powodu mocnego bólu będzie podciągać nogi do brzuszka, możesz być pewna iż to właśnie kolka. Jej ataki pojawiają się pomiędzy 1 a 3 miesiącem życia niemowlaka i z reguły znikają równie nagle, jak się pojawiły, nie pozostawiając żadnego śladu. Dolegliwości występują na ogół po południu lub wieczorem i mogą trwać kilka minut bądź nawet kilka godzin. Zobacz również: (allecco.pl)

Dotąd, specjaliści nie odkryli ich przyczyn, wiadomo jedynie, co może sprzyjać owym napadom. Popularna jest także teoria powiadająca o tym, że źródłem kolej bywa reakcja alergiczna berbecia na proteiny mleka krowiego spożywane przez karmiącą matkę, lub niedostatek laktazy – enzymu trawiącego cukier mleczny, który to kryje się tak w pokarmie kobiecym, jak i w pokarmie modyfikowanym.

Pewne jest również, że zły wpływ na samopoczucie niemowlaczka ma zbyt duża ilość przełykanego w czasie ssania powietrza. Pęcherzyki powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym szkraba, powodując silne wzdęcia oraz skurcze jelit. Odkąd zaczęto szczegółowiej badać umysłowość bobasów, przyczyn kolki dopatruje się również w wyczerpaniu oraz nazbyt dużej ilości bodźców, jakim maluszek poddawany jest przez cały dzień. Autor:


Leki
Napisał: kev-shine
Na podstawie: http://www.flickr.com
To tłumaczyłoby fakt, iż ataki pojawiają się na ogół pomiędzy godziną 16 a 21. Sądem psychologów, kolce sprzyjać może również wyczerpanie, rozdrażnienie i stres mamy. Na tego typu dolegliwości dziecięce są co prawda leki, niemniej jednak działają one jedynie wiatropędnie oraz wspomagająco.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-08 09:54:32
Tagi: ból, mleko, samopoczucie, pokarm

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo