Co to jest castagnus i do czego się przydaje? Czy warto go stosować czy może jednak powinno się wybrać coś innego?

Castagnus jest ziołowym lekiem, jaki w ostatnim czasie jest wciąż bardziej powszechny. Ma wpływ na właściwą regulacje cykli, ułatwia owulację i jednocześnie zwiększa szanse bycie w ciąży. Czy rzeczywiście tak to działa?


Jest to lek ziołowy, jaki składa się z wyciągu z niepokalanka mnisiego. Jest bardzo dobry w regulacji krwawienia miesięcznego, pomaga też wyeliminować krwawienia międzymiesiączkowe, zmniejsza też pms. Polecany jest paniom, które cierpią na mastodynię, to znaczy bolesne obrzmienia sutka. Castagnus działa regulująco na na organ przysadki mózgowej, jaka odpowiedzialna jest za regulację wydzielania hormonów - sprawdź więcej . Reguluje cykl miesiączkowy i owulację, dzięki czemu pomaga zajść kobiecie w ciążę. Ginekolodzy przepisują go pacjentkom z łagodnymi problemami jeśli chodzi o układ rozrodczy, co do jakich nie trzeba jeszcze zaprowadzać leczenia za pomocą hormonów.
leki
Napisał: Ly Thien Hoang (Lee)
Na podstawie: http://www.flickr.com


Castagnus powinno się zażywać codziennie rano przez dziewięćdziesiąt dni. Brać go trzeba przez cały cykl, nie robiąc żadnej przerwy. Panie o wadze ciała do 60 kilogramów powinny zażywać jedną tabletkę na dzień, natomiast kobiety o wadze powyżej 60 kilogramów muszą brać dwie pastylki. Ginekolog oczywiście może zalecić inne dawki, jednak tego typu dawkowanie jest optymalne dla większości pań - sprawdź zastosowanie castagnusa. Castagnus to lek wydawany bez recepty, można go nabyć w każdej z aptek. Jeśli występują niewielkie problemy z miesiączkami, na przykład plamienia między cyklami, to możemy spróbować to uregulować lekami ziołowymi. Dobrze by było najpierw wykonać badania, za pomocą których sprawdzimy ilość prolaktyny.


Jeśli występują poważniejsze problemy z miesiączką, to znaczy są obfite krwawienia i przedłużające się cykle, to nie ma sensu sięgać po lekarstwa, jednak należy od razu udać się do lekarza specjalisty. Może lekarz w takiej sytuacji uzna, iż Castagnus to za mało oraz zaleci leczenie hormonalne. Pamiętajmy, aby zawsze kupować taki lek, ale i innego rodzaju przykładowo olejek terpentynowy w rekomendowanych punktach, w ten sposób mamy pewność, iż nasz zakup okaże się najwyższej jakości. Chodzi tutaj również o nasze zdrowie, gdyż nabywanie takich specyfików z niepotwierdzonych źródeł może wiązać się ze sporymi kłopotami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-12 04:49:30
Tagi: hormony, lekarstwo, lekarz specjalista

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo