Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi bronić?

Na tym także polega życie, że niekiedy zdarza nam mierzyć się z różnorakimi chorobami. Niektóre jednak choroby pojawiają się w różnych momentach życia. Właściwie to w każdym wieku może nam się zdarzyć na coś zachorować, najgorsze zaś są wtedy, kiedy mamy osłabiony organizm, tak jak to ma miejsce w podeszłym wieku. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale także po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to jest? Dlaczego występuje
?


oko
Napisał: www.s-lab.pl
Na podstawie: www.s-lab.pl
Typowe objawy zwyrodnienia plamki żółtej objawiają się widzeniem prostych linii, jak linii falistych lub o zaburzonym kształcie, ale także coraz większym problemem w czytaniu. Przypadłość ta przebiega różnie i może skutkować zupełną utratą wzroku. Niestety, ale degeneracja plamki żółtej jest bardzo częstą przyczyną utraty wzroku u osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Występuje u 8,8 procenta populacji, ale częściej zapadają na nią kobiety. Jej żniwo rośnie z wiekiem, dlatego też po 75. roku życia pojawia się już prawie u 28% ludzi. Na całym świecie liczba chorych sięgnęła pięćdziesięciu milionów. Dodatkowo, społeczeństwa coraz szybciej się starzeją, także problem ten przybiera na sile.

Gdzie znajdują się przyczyny powstawania wspomnianej nieprzyjemnej przypadłości? Niestety, nie jest to poznane. Można jednak stwierdzić, że najważniejszy w tym jest wiek osoby.

Wejdź na ten odsyłacz a odnajdziesz wskazówki z www (http://babie-lato.com/kontakt/) napisane dla osób zaintrygowanych omawianym w tym materiale zagadnieniem.

Choroba ta dotyka 5-10% ludzi w wieku 65-75 lat,jak również 20-30% osób w wieku ponad 75 lat. Wychodzi na to, że ważnymi czynnikami w tej kwestii są płeć, jak mówiliśmy wcześniej żeńska, rasa biała, dziedziczność, dodatkowe choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, a także niedobór przeciwutleniaczy, jak przykładowo witamina C lub E.

Rozróżnia się dwie postaci zwyrodnienia plamki żółtej- .Jedna postać to tak zwana sucha, druga mokra (wysiękowa). Rodzaj suchy pojawia się aż u 80-90% pacjentów. W tej odmianie na warstwie podsiatkówkowej oka pojawiają się złogi, mają one negatywny wpływ na ostrość widzenia. Ten rodzaj rozwija się wolno a przy tym powoduje mniejsze uszkodzenia. Ten rodzaj możemy spróbować leczyć, kiedy będziemy podawać leki (polecamy opatrunek) korzystnie wpływające na ukrwienie.


Znacznie niebezpieczniejszy jest rodzaj drugi – mokry. W trakcie choroby dochodzi do nieprawidłowej angiogenezy. Gdy oko walczy z niedokrwieniem produkuje nadprogramowe, nieprawidłowe naczynia krwionośne. Szkodzą one komórkom, robią się blizny, co powoduje, iż dochodzi do dalszego uszkodzenia. Pogorszenie wzroku jest w tym przypadku bardzo szybkie, nawet w ciągu kilku miesięcy. Bardzo dużo informacji na ten temat jest w internecie. Najlepiej wprowadzić w wyszukiwarkę internetową zdanie „Zwyrodnienie plamki żółtej leczenie”

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-13 19:13:29
Tagi: choroby, wzrok, Leczenie, przypadłości