Fala uderzeniowa, jako zabieg leczniczy

Każdy, kto miał kiedyś jakieś problemy z kolanami wie doskonale, że ból jest ciężki do ogarnięcia i nie sposób go wytrzymać. Czasem, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a potem zdaje nam się, że wszystko wraca do normy. Jednak rzeczywistość jest taka, że nie można lekceważyć bólu kolana. Powinniśmy pójść do lekarza i powiedzieć o swoich dolegliwościach.
kolano
Napisał: John Swindells
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem może się okazać, że to nic poważnego, ale bywa i tak, że niestety powinniśmy mieć operację. Na szczęście dzisiejsza diagnostyka jak i leczenie są o mało inwazyjne, nie tak jak kiedyś. Przy współczesnej technice można wykonać np. artroskopia stawu kolanowego (czytaj więcej o zabiegu artroskopii), która jest zabiegiem , który nie spowoduje większych zewnętrznych skutków. Przez niewielkie nacięcia wprowadza się do stawu kolanowego kamerkę, która daje nam pogląd na komputerze wnętrze kolana i w taki sposób dzięki mikro narzędziom operuje się kolano. Często, jako pomoc w przywróceniu stawu kolanowego do pełnej sprawności trzeba wybrać się na zabieg zwany falą uderzeniową. Nie jest on zbyt często refundowany przez NFZ, a jedna sesja kosztuje około 100 złotych, ale jest to świetny sposób, żeby szybciej odzyskać sprawność w kolanie. Dobrze jednak najpierw sprawdzić czy nie potrzebujemy jakiejś operacji.
Problemy z kolanem

zabieg
Napisał: DER-MED
Na podstawie: DER-MED
Gdy słyszymy słowo operacja raczej ciężko nam definitywnie się określić, czyli ciężko nam wyrazić zgodę na operację. Jednak, jeżeli słyszymy o mało inwazyjnym zabiegu, to jesteśmy bardziej skłonni do podjęcia decyzji. Wiadomo, że nie w każdej sytuacji można skorzystać z wspaniałej opcji, jaką jest artroskopia stawu kolanowego . To metoda, która pozwala na niewielką ingerencję chirurgiczną. A mimo wszystko jest niezmiernie precyzyjną metodą, jeśli chodzi o samo sprawdzenie stanu kolana jak też proces leczenia.

Interesują Cię różnego rodzaju fachowe posty? Więc kliknij tutaj implanty zębów gdańsk i przeczytaj nasze nowe newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Wszyscy wiemy, że kolano jest bardzo wrażliwą konstrukcją. Nie trudno o kontuzję szczególnie, jeżeli ćwiczymy albo w rodzinie są osoby z problemami kostno-stawowymi.

Zaciekawił Cię ten wpis oraz zawarte tutaj wiadomości? Następne informacje ze strony oczekują na pod poniższym linkiem. Zapraszamy!

Dlatego jeśli odczuwamy jakieś bóle w stawie kolanowym powinniśmy iść do lekarza rodzinnego. Czasem lepiej wyjść na hipochondryka, w kwestii swojego stanu zdrowia niż potem zostać kaleką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-23 10:19:27
Tagi: lekarz, zabieg, operacja, kolano, artroskopia