Czarujący i zdrowy uśmiech

W dzisiejszych czasach o olśniewający uśmiech nie jest trudno. Gabinety dentystyczne gwarantują nam ogromną ofertę swych usług, od tradycyjnego leczenia po leczenie ortodontyczne. Jeszcze 15 lat temu aparat na zębach nosiły głównie dzieci. Obecnie, coraz częściej zakładają go Polki w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd nieprawidłowego zgryzu po 30-ce, jeśli zawsze był bez zastrzeżeń?
Dentysta
Napisał: ND Strupler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zasadniczą przyczyną krzywienia się zębów u dorosłych osób są tzw. trzecie zęby trzonowe. Wyrastając, spychają pozostałe zęby przez co przyczyniają się do powstawania wad zgryzu. W związku z tym jeżeli się pojawiają, powinniśmy pójść do specjalisty. Ortodonta (więcej tutaj) dokona oceny, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo innowatorskich, nieustannie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, najnowsze badania mówią, że cały czas Polacy mają niekompletne uzębienie. Problem jest bardzo poważny albowiem ubytki w uzębieniu sprawiają, że pozostałe zęby się ścierają, zaczynają się pochylać, co w następstwie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłużej zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym bardziej skomplikowane są konsekwencje.Stomatologia stale ewoluuje i wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być stresująca. Leczenie kanałowe (www), dotąd wyjątkowo nielubiany zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, ponieważ odbywa się pod znieczuleniem i robiony jest nowoczesnymi instrumentami.

Jedną z najlepszych metod na przywrócenie wspaniałego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy są implanty (zobacz). Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie (rezonans magnetyczny kraków) szczęki. Implanty są zakładane bez narkozy.

Masz zamiar znaleźć inne tego rodzaju porady? Jeżeli tak, ta wyczerpująca treść jest warta polecenia, ponieważ odnosi się do analogicznej problematyki.

Stomatolog wszczepia kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus implantów zębowych możemy uznać względnie wysokie koszt ich założenia, ale są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie.


dentysta
Napisał: Partha S. Sahana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co więcej, w gabinetach możemy zdecydować się na możliwość rozłożenia kwoty na raty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć równych i śnieżnobiałych zębów Małgorzacie Kożuchowskiej czy Julii Roberts. Dziś każdy z nas może takowym się szczycić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-27 22:42:26
Tagi: uśmiech, stomatologia

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo