Kwiaty w naszym ogrodzie są piękną ozdobą lecz mogą też być inwestycją

Pomimo, że za oknem coraz bardziej dnia ubywa, a chłodne ranki i wieczory pokazują dość dobitnie o tym, że zbliża się jesień


Nasze ogrody zmieniają swój kolor. Większość kwiatów już przekwitła.


Zaczyna być już inaczej. Jesień potrafi jednak zachwycić. Jeżeli tylko ofiaruje nam trochę słoneczka, nasze oko z trudnością dostrzega piękno płomiennych wybarwień listowia drzew i krzaków ozdobnych. Ta pora roku jest niezwykła. Piękne drzewa i krzewy, które razem z kwitnącymi późnym latem hortensjami, ozdobnymi trawami dają naprawdę niezwykły, wręcz ognisty efekt. roślinami, które cieszą nasze oko aż do wczesnych przymrozków są chryzantemy ogrodowe. Zwane są również złocieniami a wszakże to śliczne oryginalne, różnorodne rodzaje kwiatostanów, ogromna paleta Kolorów oraz niezwykle długie i bujne kwitnienie zdecydowały o ciągłej popularności tych roślin - zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem.


chryzantemy ogrodowe
Napisał: STARS FOR EUROPE
Na podstawie: STARS FOR EUROPE
obrazeczek - dekoracje
Napisał: Jarosław Pocztarski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chryzantemy posiadają także inną jakże istotną w polskiej tradycji funkcję. Wszak 1 listopada już całkiem blisko a kwiaty te to chyba symbol tego naszego święta. To symbol naszej pamięci o przeszłości. Zawsze na groby tych którzy odeszli szukamy pięknych roślin. Niewątpliwie największą popularnością w tym okresie cieszą się chryzantemy. Okoliczni sprzedawcy proponują nam wiele różnorakich odmian, różniących się nie tylko barwą, ale również wielkością paków i całej rośliny - polecam.


Jeśli mamy zamiar udekorować pomniki naszych zmarłych stawiając chryzantemy sprzedaż odbywa się w w okresie wszystkich świętych praktycznie wszędzie. Ważne by sprzedający był uczciwy i sprzedał nam świeże kwiaty. A może przyozdobić groby chryzantemami z własnego ogródka? Wybór jest nasz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-30 13:52:25
Tagi: roślina, trawa, Kolor, dzień, Wybór