Jak wycenić nieruchomość, aby na tym zarobić? Czy jest na to swego rodzaju sposób? Jak postępować?

Dla niektórych to łatwe, żeby sprzedać nieruchomość, lecz w rzeczywistości wcale nie jest to tak proste do zrobienia. Pierwszym oraz najbardziej istotnym krokiem jest właściwa wycena.
Na początek trzeba ocenić sytuację na rynku nieruchomości, ponieważ to on dyktuje nam określone trendy, o których należy pamiętać i jakie trzeba wziąć pod uwagę. Najpierw warto sprawdzić, za jakie pieniądze ludzie nabywają nieruchomości podobne do naszej, lecz również za ile aktualnie takie mieszkania faktycznie się sprzedają. Najczęściej jest bowiem tak, że cena z ogłoszenia różni się od tej, za jaką dom został rzeczywiście sprzedany.
nieruchomość na sprzedaż
Napisał: Mark Moz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprawdzić należy również otoczenie nieruchomości. Podstawą jest, aby zobaczyć, jakie plusy posiada otoczenie, w którym jest nieruchomość. Mowa tu na przykład o różnorodnych okolicznych sklepikach, aptekach albo też przystankach komunikacji miejskiej, za sprawą których łatwiej dostać się w każde miejsce. Ważne są też innego rodzaju kwestie, na przykład dostęp do parkingu, czy osiedle jest bezpieczne, odpowiednio oświetlone w nocy czy sąsiedzi są mili. W następnym kroku trzeba oszacować nasz wkład w to lokum, to znaczy dobrze byłoby zrobić listę wszelkich naszych działań oraz rzeczy, jakie zrobiliśmy, żeby zwiększyć wartość nieruchomości. Ważne będą tutaj oczywiście wszelkie remonty, do ich kosztu doliczyć należy robociznę, czas i nerwy, jakie straciliśmy, gdy przywracaliśmy do stanu, w którym teraz się znajduje.


Po czwarte, przygotujmy mieszkanie do sprzedaży. To znaczy oczywiście, żeby dokładnie ją uprzątnąć, zniwelować wstydliwe mankamenty oraz zrobić konieczne małe prac remontowe. Niektóre takie zadania naprawdę nie wymagają wielkich nakładów środków, nie wymagają też zbyt dużej ilości sił, natomiast mieszkanie (zobacz również mieszkania od dewelopera wrocław) w dużym stopniu zyska na wartości. Należy też zatroszczyć się, aby w mieszkaniu ładnie pachniało.

Jeżeli masz chęć zdobyć więcej wiadomości na prezentowany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do źródła (http://www.franklincovey.pl/rozwoj-kompetencji-pracownikow/) - w tamtym miejscu są one niesamowicie interesujące.

Ostatni punkt jest najważniejszy, to znaczy należy przygotować konkurencyjną ofertę. Niestety, trudno jest przebić się ze swoją propozycją, bo konkurencja na rynku jest spora, dobrze jest w związku z tym skorzystać z pomocy fachowców. Do tego, żeby najlepiej przeprowadzić procedurę wyceny również dobrze skorzystać z umiejętności i doświadczenia odpowiednich ludzi - nieruchomości, przykładowo wycena nieruchomości w Warszawie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-08 06:27:32
Tagi: budynek, mieszkanie, nieruchomość

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo