Jak działają aminokwasy i metanabol, jak je wykorzystywać i jakie mogą mieć skutki uboczne?

Szeroko wiadomo, że potrzebujemy witamin po to aby w pełni radować się dobrym zdrowiem. Wiemy ponadto że organizm potrzebuje odpowiedniej wielkości białka, z tym że właśnie białka skonstruowane są z rozmaitych aminokwasów. A suplementy i sterydy dla kulturysty to też popularna i szeroka branża, która ma na celu dostarczyć organizmowi wartościowych substancji.
zdrowie
Napisał: Wellness GM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aminokwasy egzogenne to produkt, którego ludzki organizm nie syntetyzuje, więc powinny one być wciąż dostarczane do organizmu wraz z jedzeniem - przeczytaj przykłady. Przykładowo fenyloalanina jest niepomiernie istotna dla odpowiedniego funkcjonowania komórek ludzkiego mózgu. Jest także naturalną substancją przeciw depresji i pomniejszającą uczucie bólu. Jest też niezmiernie potrzebna do biosyntezy hormonów tyroksyny a także adrenaliny, ponieważ ulega przekształceniu do tyrozyny. Z kolei należy wiedzieć, że duży poziom fenyloalaniny w mózgu może powodować obniżenie poziomu serotoniny. Prowadzi to więc do zaburzeń emocjonalnych takich jak np. depresja.

Skoro masz pewność, że omawiany temat jest dla Ciebie absorbujący, to zobacz, że również praktyczna treść ma równie ważne informacje - wejdź tu.

Natomiast sztuczny środek słodzący, czyli aspartam, dostarczany w zbyt dużych ilościach może spowodować niekorzystny wzrost stężenia fenyloalaniny we krwi. Genetycznie uwarunkowana, wrodzona choroba metaboliczna nazywająca się fenyloketonuria, powoduje, że osoby na nią chorujące nie mogą w odpowiedni sposób metabolizować fenyloalaniny.


Popularnych jest około sto aminokwasów które występują w sposób naturalny. W układzie białek wszystkich organizmów żywych odnaleźć można przede wszystkim dwadzieścia bazowych aminokwasów (aminokwasy biogenne lub białkowe), które są α-aminokwasami szeregu L, a także znikome ilości wielu innych, w wielkiej mierze będących pochodnymi aminokwasów podstawowych. Są one bazowymi środkami budulcowymi peptydów i białek.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących wątków na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną nowinę - kliknij psychoterapia gdynia w podany link i delektuj się lekturą.

Zazwyczaj są one rozpuszczalne w wodzie oraz w warunkach fizjologicznego pH są zjonizowane. Aminokwasy są więc związkami organicznymi, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Istnieje kilka kryteriów podziału aminokwasów. Część z nich pojawiają się przykładowo w białkach i właśnie to te są konieczne do właściwego rozwoju masy mięśniowej. Najprostszym aminokwasem jest kwas aminooctowy, czyli glicyna, która stanowi białą krystaliczną ciecz dobrze rozpuszczalną w wodzie. Kolejnym typem są natomiast aminokwasy białkowe, które stanowią zasadniczy surowiec wszystkich białek jakie pojawiają się w każdym organizmie ludzi. Do najbardziej znanych aminokwasów należą natomiast leucyna i izoleucyna, które to znajdują się w kukurydzy i mleku i są z powodzeniem stosowane jako materiał budulcowy i energetyczny. Do tworzenia chrząstek wykorzystywana jest lizyna, a do uwalniania hormonu wzrostu służą tryptofan i arginina, natomiast w właściwej przemianie materii wspomaga karnityna.

W kulturystyce ważną role odgrywa również matanabol. Metanabol to jeden z najbardziej uznanych sterydów anabolicznych, wykorzystywany w celu zwiększenia masy mięśniowej – i to nie wyłącznie przez kulturystów, ale również przez inne osoby, np. amatorsko trudniące się aktywnością fizyczną - polecam przeczytać na budujmase.pl. W przeciwieństwie do sporej ilości pozostałych sterydów aplikowanych drogą iniekcji, metanabol stosowany może zostać drogą pokarmową, za sprawą czego wielu stosującym go osobom wydaje się, że jest niemniej jednak bezpieczny.
Niestety z kolei nie jest to prawda, bo wykorzystywanie metanabolu wiąże się z różnorodnymi skutkami ubocznymi, z których to działania z reguły nie zdają sobie sprawy osoby po niego sięgające.
Głównie wszystkim trzeba pamiętać, że stosowanie metanabolu może skutkować do upośledzenia wielu funkcji, a w niektórych sytuacjach wręcz do ostatecznych kłopotów niektórych organów wewnętrznych, takich jak np. nerki, wątroba lub trzustka. Kłopoty te mogą być już podczas przyjmowania przydzielanych w farmakologii ilości, natomiast dawki aplikowane w kulturystyce są często większe. A więc jeśli chcemy korzystać z kulturystyki warto wiedzieć o efektach ubocznych niektórych substancji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-12 10:49:31
Tagi: białka, suplementy, aminokwasy, produkt

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo