Lampa do światłoterapii jako przyrząd ogólnie używane w światłolecznictwie, inaczej helioterapii

Zbawienny wpływ sztucznego słońca na zdrowie znany jest od wieków. W Skandynawii lampa do światłoterapii jest bez mała we wszystkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. W Niemczech używa się ich w blisko 180 klinikach i placówkach szpitalnych, a we Francji fototerapia uważana jest, za doskonałe antidotum na obniżony nastrój.


Kobieta
Napisał: Thomas Hammoudi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sami często odczuwamy znaczenie sztucznego słońca na nasze samopoczucie. Zimą większość z nas dopada złe samopoczucie, zniechęcenie i senność. To naturalna reakcja naszego ciała na brak światła. Do łagodzenia tak zwanej depresji sezonowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło zbliżone do naturalnego. W znanym lecznictwie, w gabinetach spa coraz częściej w ostatnim okresie mówi się o lampach antydepresyjnych. Lampa antydepresyjna (polecana lampa do światłoterapii) jest rożna od tradycyjnej lampy głównie natężeniem i kolorem emitowanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.

Korzystanie z lamp antydepresyjnych, reguluje przede wszystkim proces wydzielania hormonu szczęścia. Światłolecznictwo wspomaga w odzyskaniu witalności i dobrego nastroju. Można ją z dobrym rezultatem stosować w warunkach domowych. Lampy przeciwdepresyjne markowych wytwórców
Radość życia
Napisał: hyacinth50
Na podstawie: http://www.flickr.com
posiadają świadectwo urządzenia medycznego a o ich styl dbają wybitni architekci. Współcześnie fototerapia używana jest bardzo powszechnie do różnorodnego rodzaju chorób. Niebanalnym kłopotem jest depresja, nawet w przypadku młodzieży, nastolatków. Działanie dobroczynnego sztucznego słońca albo sztucznych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od dawna.

Osobami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta metoda zdrowienia może być używana w domu lub w towarzystwie personelu szpitali. Leczenie światłem wykorzystywane jest w przypadku objawów depresyjnych i w dużej mierze może być zamiennikiem leków antydepresyjnych czy techniki psychoterapeutycznej. Leczenie światłem ma bardzo znaczący wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy dużo czasu przebywają w pomieszczeniach zamkniętych. Oddziaływanie sztucznego słońca powoduje wzmocnienie kości i ustanie objawów depresji. Sztucznym światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby zatrudnione na nocną zmianę, jak również przemieszczające do innych stref czasowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-31 14:49:27
Tagi: lampy, światła, bioenergoterapeuci

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo