Jak oszczędzać? Jest parę prostych trików, które spowodują, iż będziemy zużywać mniejszą ilość energii

Koszty związane z używania energii elektrycznej stanowią jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy jest możliwe je zredukować nie obniżając jednocześnie komfortu życia? Oczywiście, że to możliwe!

ekologia
Napisał: mattwalker69
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z najprostszych sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej jest świadome używanie domowych źródeł światła, przede wszystkim zaś wymiana klasycznych żarówek na energooszczędne świetlówki, czy też na coraz bardziej popularne, pobierające minimalną ilość energii, żarówki led 12v. Żeby jeszcze bardziej obniżyć wydatki wynikające z oświetlenia możemy wypróbować parę prostych sztuczek takich jak pomalowanie ścian na jaśniejszy odcień lub zawieszenie w domu dużych luster.

Jeśli chcielibyśmy zmniejszyć koszty energii elektrycznej zwróćmy uwagę na swoją lodówkę. Ustawmy ją w odpowiednim miejscu – daleko od źródeł ciepła np. kaloryfera albo gazówki. Otwierajmy ją tylko w momencie, kiedy jest to naprawdę konieczne. Regularne mycie lodówki oraz odkurzanie zewnętrznego wymiennika ciepła także nie pozostaną bez znaczenia (softled.pl/zarowki-led). Wiadomo nie od dziś, iż sporo energii zużywają urządzenia zostawione w stanie czuwania. Gdy przez jakiś czas nie korzystamy z urządzenia, musimy wyjąć wtyczkę z prądu. Najgorsze jest marnowanie energii na świecącą czerwoną kontrolkę w odbiorniku telewizyjnym, czy monitorze komputera.

Kolejnym sposobem na oszczędzanie energii może okazać się na przykład taki zabieg pozbycia się osadu z czajnika, powodujący to, iż woda prędzej będzie wrzała. Pamiętać należy również o tym, iż niedomknięte wieczko czajnika spowoduję, iż przy działaniu zużyje on do 35% więcej prądu.oszczędzanie
Napisał: Olearys
Na podstawie: http://www.flickr.com
To tylko parę sposobów na zaoszczędzenie energii. Ci chcący bardziej zgłębić tą kwestię z pewnością odnajdą dużo więcej kolejnych możliwości. Jedno jest pewne – opłacalne jest zainteresować się tym tematem. Oszczędzanie gotówki to jeden aspekt tego zagadnienia. Równie ważny, jeśli nie ważniejszy jest nasz wpływ na środowisko. Stosując parę prostych reguł możemy przyczynić się do tego, iż nie będzie ono degradowane w tak szybkim tempie. A na tym zależeć powinno każdemu kto żyje na tej planecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-21 00:47:20
Tagi: woda, dom, środowisko, Energia, ciepło