Czy wszystkie osoby z wadą narządu wzroku zmuszone są do życia w okularach?

Aktualnie niemal wszyscy korzystamy z laptopów i innych urządzeń, które wystawiają nasz wzrok na przesilenie. Często tryb pracy zmusza nas do kilkugodzinnego wpatrywania się w notebook. Bez negatywnego działania na nasz narząd wzroku nie pozostają także telefony komórkowe i inne tego rodzaju wynalazki.


Znamy mnóstwo osób, które z powodu wad wzroku zmuszone są nosić okulary, bądź szkła kontaktowe. Pomimo, iż aktualnie mamy w sklepach duży wybór oprawek, pasujących do każdego typu twarzy oraz soczewki kontaktowe, które modyfikują kolor naszych oczu na jaki tylko zapragniemy, nie każda osoba chce oraz może je zakładać. Czy prawdopodobne jest funkcjonowanie bez okularów i szkieł kontaktowych? Tak jest możliwe.

Jeżeli zainteresowało Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej, a na pewno uzyskasz wiele ciekawych informacji na ten temat.

Tutaj ze wsparciem przychodzi najnowocześniejsza okulistyka. Laserowa korekcja wad wzroku to operacja, którą mają w ofercie szpitale okulistyczne. Polega ona na kompletnym usunięciu następujących wad wzroku: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm (oferta laserowej korekcji wad wzroku).

patrzenie na tablicę przez okulary
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wad wzroku na nieszczęście wielu osób nie jest przeznaczona dla każdego pacjenta z wadą narządu wzroku. O tym czy konkretna osoba może być zoperowana musi zdecydować lekarz okulista, bo znaczący jest ogólna kondycja organizmu oraz stopień nasilenia wady wzroku. Dla osób z krótkowzrocznością, którzy nie nadają się do leczenia laserem jest jeszcze jedna metoda. Ortokorekcja to metoda leczenia krótkowzroczności poprzez noszenie specjalistycznych soczewek. Wada krótkowzroczności ma tendencję do pogłębiania się, ale poprzez zastosowanie specjalnych soczewek można ten proces zahamować, a nawet cofnąć (niewiarygodne?).


Najogólniej mówiąc, osoba z krótkowzrocznością ma nienaturalnie wypukłą rogówkę, a ortokorekcja polega na jej spłaszczeniu. Powyższa metoda jest polecana zwłaszcza zawodowym sportowcom, osobom młodziutkim oraz osobom często przebywającym w pomieszczeniach o wysokim zapyleniu. Soczewki te zakłada się z reguły na noc. Skuteczność tej metody leczenia wady wzroku zależy od systematyczności jej stosowania i podatności rogówki.

Jeżeli zastanawiamy się nad którąś z metod leczenia narządu wzroku, ale nie jesteśmy przekonani, czy nadaję się dla nas, najpewniej wybrać się do specjalistycznej okulistycznej, gdzie lekarz okulista oceni, czy dana metoda może zostać u nas zastosowana.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-22 10:00:20
Tagi: okulary, wzrok, krótkowzroczność, Leczenie, wada