Pamiętaj, że Twoje decyzje mogą uratować życie ofierze wypadku

Wypadek drogowy, to nieszczęście, które występuje na naszych drogach każdego dnia. Będąc świadkiem wypadku komunikacyjnego, doznajemy wielkiego przygnębienia. W czasie tych traumatycznych przeżyć trzeba mimo wszystko zachować równowagę i spokój.
Autokontrola oraz umiejętność logicznego podejmowania decyzji będą nam wysoce pomocne w udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym.

Zamieszczone w tym miejscu artykuły są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź tu (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Twoj-cel_Suplementy-na-odchudzanie-2420.html), na której przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Do obowiązku świadka wypadku należy pomoc wszystkim osobom, które ucierpiały w zdarzeniu oraz wezwanie fachowej pomocy medycznej.

pierwsza pomoc
Napisał: Physio-Control
Na podstawie: Physio-Control
Ofiary wypadków drogowych, w zależności od powagi samego zdarzenia, mogą mieć zatrzymanie akcji serca lub niewyczuwalny oddech. Wówczas należy jak najszybciej podjąć resuscytację krążeniowo – oddechową, która podtrzyma podstawowe funkcje życiowe, aż do pojawienia się służb ratunkowych. Zanim pojawi się profesjonalny zespół ratowników, nasze działania mogą zatrzymać chorego przy życiu. Zwracajmy również uwagę na wyposażenie apteczki samochodowej - . Dbajmy o jej zawartość, kontrolujmy terminy ważności środków i materiałów opatrunkowych. Jeśli chcemy aby apteczka samochodowa pomogła w nagłym wypadku, naszym obowiązkiem jest o tym pamiętać.Kurs pierwszej pomocy powinien być zobowiązany odbyć każdy człowiek, któremu nie jest obojętny los drugiego człowieka. Dzięki umiejętności udzielenia pierwszej pomocy jesteśmy w stanie uratować komuś życie, podarować drugie życie.Cóż, mimo, że wiedza społeczeństwa na temat udzielania pierwszej pomocy jest z każdym rokiem coraz większa, to cały czas jest niewystarczająca. Więcej o kursie pierwszej pomocy.

Bywa, że ”poczynania” świadków zdarzenia sprowadzają się tylko do wezwania pogotowia.
Cóż, na tym kończą oni swe działania. Nawet jeśli dysponują wiedzą teoretyczną, nabytą w trakcie pokazu, wykładu, czy nawet umiejętności praktyczne zdobyte na szkoleniu z pierwszej pomocy, to boją się się wykazać. Panuje powszechne przekonanie, że jeśli nie jesteśmy lekarzem, to „lepiej nie robić nic przy poszkodowanym, bo można mu zaszkodzić”. Prawda jest zupełnym przeciwieństwem tego twierdzenia. W przypadku nagłego zatrzymania czynności mechanicznej serca, KAŻDE poczynania przyniosą większy skutek od zobojętnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-28 18:19:09
Tagi: serce, zagrożenia