Do jakiego typu fachowca warto się wybrać, jak mamy problem z psychiką? Do psychologa czy psychiatry? Od czego jest to zależne?

Gdy czujemy, iż nasze życie staje się nieznośne, kiedy nie jesteśmy w stanie już dłużej kontrolować swoich odczuć, jak wszystko zdaje się gorsze, i coraz bardziej beznadziejne - z pewnością dobrze w takiej sytuacji odwiedzić lekarza.

Lecz jakiego typu specjalista będzie dla nas bardziej właściwy? Psychiatra a może psycholog?

Niestety, niezmiennie panuje stereotyp, jaki mówi, że powinniśmy być bez wątpienia nienormalnym, by uczęszczać do psychologa, a co więcej do psychiatry. Samo wypowiedzenie słowa “psychiatra” przy pewnych osobach sprawi, że nastaje kłopotliwa cisza. Szczególnie w mniejszych ośrodkach miejskich, jak Mińsk Mazowiecki, pokutuje tego typu przekonanie. To oczywiście błędne myślenie. Tego rodzaju osoby nie widzą tego, iż człowiek nie składa się wyłącznie z ciała - skóry, kości i mięśni, lecz również z psychiki, jaka ma niebagatelny wpływ na nasze życie. Fachowe porady znajdziesz na stronie .Niektórzy ludzie, jak już odważą się wybrać do fachowca, nie wiedzą do końca, czy bardziej odpowiedni będzie psychiatra czy psycholog? Psychiatra ma przygotowanie typowo medyczne, więc skończył studia medyczne, może wypisywać recepty na różnorodne leki, np. na leki (zobacz maseczki na trądzik) na nerwicę. Wielu tego rodzaju fachowców jest również psychoterapeutami. Psycholog SELF - (psychoterapia rodzinna wrocław) natomiast to osoba, która skończyła studia psychologiczne, bardzo często przyjmuje swoich pacjentów w takim miejscu, jak poradnia psychologiczna. Nie może wypisywać recept na lekarstwa.

Grupa podczas terapii
Napisał: Nantes
Na podstawie: http://www.nantes.pl
Bardzo dobrą wiedzę na temat tego, jak działa psychika człowieka posiadają zwłaszcza psychologowie kliniczni, gdyż znają oni funkcjonujące psychopatologie, to jak tworzą się nerwice, psychozy i depresje. Jeżeli możemy coś zasugerować, to z pewnością na początek dobrze skorzystać z usług psychologa.

Może się bowiem wydarzyć tak, że będziemy uczęszczać do psychiatry, który ochoczo będzie nam przepisywał leki, po jakimś czasie zaś będziemy od nich uzależnieni. To groźne i bardzo korzystnie tego unikać. Psycholog nie wydaje recept, więc możemy być pewni, iż terapia będzie bez jakichś innych wspomagaczy, na czym faktycznie zyska nasze zdrowie. No i na koniec warto dodać, iż faktycznie nie powinniśmy wstydzić się czy obawiać wizyty u psychiatry lub psychologa. Miejmy na uwadze, że to zwyczajny lekarz. Specjalistę znajdziesz na

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-29 23:55:28
Tagi: człowiek, studia, wizyty

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo