Codzienne decyzje ekonomiczne, a więc czy szczędzenie jest skomplikowane?

Oszczędzanie jest skomplikowane a także niewygodne – to najczęstsze argumenty, jakie słyszę od osób, jakie tłumaczą mi z jakiego powodu nie liczą się z pieniążkami.


sieć
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czy się z tym zgadzam? Trochę tak, albowiem szczędzenie wymaga systematyczności, lecz jednocześnie uważam, że jest ono znacznie łatwiejsze niż zarządzanie zaoszczędzonymi pieniążkami. Lista sprawunków. Ile razy zdarzyło się wybrać się na sprawunki spożywcze bez listy? Każdy ma takie coś za sobą. Efekt to na ogół dużo niepotrzebnych artykułów i brak tych, jakie będą przydatne . Lepiej zaplanować z grubsza, co będzie pITraszone w przeciągu najbliższych dób i przyszykować spis. Wówczas nic się nie zapomni, a gotowanie będzie miłe, szybkie i niedrogie, bez dodatkowych wyjść do marketu po brakujący komponent.


ekonomia
Napisał: Gage Skidmore
Na podstawie: http://www.flickr.com


stos dokumentów w pudełku
Napisał: Andrea DG
Na podstawie: http://www.flickr.com


Posiłki w restauracjach. Stroń od zamawiania alkoholu – wina czy drinków. Przeważnie 2 lampki wina kosztują w restauracji tak wiele, co cała flaszka w markecie. Wybieraj również te z restauracji, jakie oferują bufet szwedzki w określonej cenie – wówczas można posmakować przeróżnych dań, płacąc mniej aniżeli przy zamawianiu ich osobno. Poszukaj również w sieci kuponów zniżkowych – może w Twojej miejscowości otworzył się jakiś ciekawy lokal, którego nie znasz, a jaki proponuje smaczne jedzenie w przystępnej cenie? Każdemu może się przydarzyć dołek finansowy.


Co wówczas? Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Jeżeli wiesz, iż niebawem czeka Cię pewny przypływ pieniążków, fajną sprawą w przypadku chwilowego kryzysu pieniężnego jest pożyczka pozabankowa Credit.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-18 10:55:33
Tagi: bank, IT, pożyczka, temat, lokal